Reklama
Rozwiń
Reklama

Ukrywano nazwiska 500 księży oskarżonych o molestowanie?

Kościół katolicki w stanie Illinois nie podał do wiadomości publicznej, co najmniej 500 nazwisk księży oskarżonych o molestowanie seksualne nieletnich.

Aktualizacja: 20.12.2018 10:49 Publikacja: 20.12.2018 10:05

Ukrywano nazwiska 500 księży oskarżonych o molestowanie?

Foto: AdobeStock

adm

Jak informuje „The New York Times”, w stanie Illinois ukrywano nazwiska co najmniej 500 księży, którzy oskarżeni są o molestowanie seksualne nieletnich. Prokurator generalny stanu poinformowała o tym w raporcie, w którym oskarża kościół o zaniedbania w tej sprawie. 

Czytaj także: Polacy chcą, by Kościół opracował raport o pedofilii

Pozostało jeszcze 93% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Starosta garwoliński: W sprawie dywersji w moim powiecie informacje docierały do mnie tylko półoficjalnie
Społeczeństwo
Sondaż: Polacy oceniają stan ochrony zdrowia. Alarmujący sygnał dla rządu
Społeczeństwo
Prof. Maciej Milczanowski: Rosja nas testuje, wchodzi na wyższy poziom działania
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Społeczeństwo
Uszkodzony fragment torowiska. Premier Tusk: niewykluczony akt dywersji
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama