Pogrzeb prezydenta Gdańska w sobotę. Uroczystości zaczynają się dziś

Pogrzebowa msza za zamordowanego w niedzielę prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza rozpocznie się w sobotę, 19 stycznia, o godz. 12. w bazylice Mariackiej. Uroczystości zaczną się już dziś, o godz. 15, uroczystą sesją Rady Miasta. Od godz. 17. w Europejskim Centrum Solidarności przez 24 h wystawiona będzie trumna z ciałem zmarłego prezydenta.

Aktualizacja: 17.01.2019 09:50 Publikacja: 16.01.2019 17:41

Pogrzeb prezydenta Gdańska w sobotę. Uroczystości zaczynają się dziś

Foto: AFP

– Dziękuję za wyrazy solidarności, dobroci w imieniu rodziny i swoim własnym – mówi Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydent Gdańska. – Organizatorem uroczystości pogrzebowych będzie miasto Gdańsk przy współudziale rodziny – mówiła Dulkiewicz. Po południu we wtorek poinformowano, że ceremonia będzie miała elementy państwowe.

Uroczystości zaczną się w czwartek, 17 stycznia, o godz. 15. Rozpocznie się wówczas uroczysta sesja Rady Miasta poświęcona pamięci Pawła Adamowicza z udziałem radnych wszystkich kadencji od 1990 r. Tego samego dnia od godz. 17 w Europejskim Centrum Solidarności przez 24 h wystawiona będzie trumna z ciałem zmarłego prezydenta z udziałem asysty honorowej. Będzie można tam pożegnać się z prezydentem i wpisać się do księgi kondolencyjnej. W piątek, o godz. 17, trumna zostanie wyprowadzona do bazyliki Mariackiej podczas pochodu ulicami miasta. W świątyni do północy także będzie możliwość pożegnania się z prezydentem. W nocy zwłoki zostaną poddane kremacji.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Społeczeństwo
Sondaż: Ilu Polaków boi się, że sztuczna inteligencja odbierze im pracę?
Społeczeństwo
Parada Równości 2025 w Warszawie. Tęczowe platformy przejechały przez centrum
Społeczeństwo
Parada Równości przeszła ulicami Warszawy. Nie obyło się bez incydentów
wydarzenie
Wystawa Porsche w Warszawie. Setki unikatowych modeli w centrum stolicy
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Społeczeństwo
Czy chińskie autobusy w Warszawie mogą być zagrożeniem? Ekspert wyjaśnia