Caritas zbiera żywność na wigilię dla ubogich

W sieci sklepów w całej Polsce Caritas zbiera żywność. Trafi do paczek dla osób dla potrzebujących. A część na organizację wigilii dla ubogich.

Aktualizacja: 12.12.2014 15:41 Publikacja: 12.12.2014 13:50

Plakat promujący akcję

Plakat promujący akcję

Foto: materiały prasowe

Przed świętami Bożego Narodzenia wiele organizacji społecznych organizuje zbiórki dla potrzebujących. Dziś i jutro w marketach w całej Polsce akcję pomocową przeprowadza Caritas Polska.

- Przedświąteczna zbiórka prowadzona pod hasłem „Tak, Pomagam!". Odbywa się w sklepach sieci Biedronka, POLOmarket, Lewiatan, Carrefour, w sklepach Społem, Netto, ABC, Auchan, Intermarche, Jedynka, Piotr i Paweł, Stokrotka, Tesco i wielu innych – wylicza Paweł Kęska, rzeczni Caritas.

Wolontariusze organizacji czekają na artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas, przygotują świąteczne posiłki i paczki. Zbierane są takie artykuły jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

- Później zrobimy z nich paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi, które trafią do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej – mówi ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Dodaje, że pomoc trafi też do rodzin i osób samotnych objętym już pomocą Caritas. To już siódma edycja tej akcji.

W ciągu sześciu wcześniejszych zbiórek żywności wolontariusze zebrali ponad 1380 ton żywności, a paczki trafiły do około 360 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych.

Każdorazowo w akcji uczestniczy ponad 10 tysięcy wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, którzy zbierają żywność w około 1850 sklepach w całej Polsce.

Zakupione dziś i w sobotę artykuły spożywcze będzie można przekazać wolontariuszom Caritas 12 i 13 grudnia w godzinach od 12 do 20

Społeczeństwo
Cudzoziemka urodziła dziecko przy polsko-białoruskiej granicy. Trafiła do szpitala
Społeczeństwo
Sondaż: Polacy nie boją się wojny
Społeczeństwo
Odeszła pozostając wierna sobie. Jaka naprawdę była prof. Jadwiga Staniszkis
Społeczeństwo
Zmarła Jadwiga Staniszkis
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Społeczeństwo
W gospodarstwie znaleziono kilkadziesiąt martwych zwierząt. Zatrzymano 48-latka