Przed świętami Bożego Narodzenia wiele organizacji społecznych organizuje zbiórki dla potrzebujących. Dziś i jutro w marketach w całej Polsce akcję pomocową przeprowadza Caritas Polska.

- Przedświąteczna zbiórka prowadzona pod hasłem „Tak, Pomagam!". Odbywa się w sklepach sieci Biedronka, POLOmarket, Lewiatan, Carrefour, w sklepach Społem, Netto, ABC, Auchan, Intermarche, Jedynka, Piotr i Paweł, Stokrotka, Tesco i wielu innych – wylicza Paweł Kęska, rzeczni Caritas.

Wolontariusze organizacji czekają na artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas, przygotują świąteczne posiłki i paczki. Zbierane są takie artykuły jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

- Później zrobimy z nich paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi, które trafią do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej – mówi ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Dodaje, że pomoc trafi też do rodzin i osób samotnych objętym już pomocą Caritas. To już siódma edycja tej akcji.

W ciągu sześciu wcześniejszych zbiórek żywności wolontariusze zebrali ponad 1380 ton żywności, a paczki trafiły do około 360 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych.

Każdorazowo w akcji uczestniczy ponad 10 tysięcy wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, którzy zbierają żywność w około 1850 sklepach w całej Polsce.

Zakupione dziś i w sobotę artykuły spożywcze będzie można przekazać wolontariuszom Caritas 12 i 13 grudnia w godzinach od 12 do 20