Tydzień temu podczas zawodów zginęła 15-letnia Wiktoria Wicińska, zawodniczka KM Cross Lublin, a w lipcu doszło do śmiertelnego wypadku na torze w Nowodworze k. Lubartowa. Zginął wówczas Łukasz Lonka z AMK Człuchów, wielokrotny mistrz Polski w motocrossie.

Polski Związek Motorowy na swojej stronie internetowej poinformował, o „bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji Motocross na wszystkich szczeblach do dnia 1 września 2019 r. włącznie".

"Powyższa decyzja podyktowana jest tragicznymi zdarzeniami, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach Zmiany w kalendarzach rozgrywek poszczególnych cykli imprez będą ogłaszane przez właściwe jednostki PZM w terminie późniejszym" – informuje PZM.

W miniony weekend w Lipnie rozgrywała się runda ORLEN MXMP Mistrzostw Polski w Motocrossie. Jedną z zawodniczek klasy kobiet była Wiktoria Wicińska. Startowała w barwach klubu KM Cross Lublin, we wrześniu skończyłaby 16 lat.

Do wypadku doszło na torze, podczas drugiego wyścigu. Wiktoria zaliczyła wypadek po skoku, motocykl kozłował, przygniótł zawodniczkę.

Zawodniczka natychmiast uzyskała pierwszą pomoc, początkowo była przytomna. Śmigłowcem LPR przetransportowano ją do szpitala, ale lekarzom nie udało się uratować jej życia.

Z kolei wielokrotny mistrz Polski w motocrossie zmarł na początku lipca na obrażeń odniesionych w wypadku podczas zawodów East Motocross Cup 2019 w Nowodworze w województwie lubelskim.

Upadł po zjeździe i stracił przytomność. Po reanimacji został przetransportowany helikopterem do szpitala, gdzie po trzech dniach zmarł. Łukasz Lonka miał 29 lat. Sprawy obu wypadków wyjaśnia prokuratura.