Reklama

Firma Apple wręczyła Polakowi 600-stronicowy pozew

Apple walczy z Polakiem, który korzysta z domeny ap.pl. Firma najpierw wezwała do bezpłatnego przekazania adresu na ich rzecz, później zaproponowała 6 tys dol - informują wirtualnemedia.pl.

Aktualizacja: 25.07.2015 13:10 Publikacja: 24.07.2015 10:35

Firma Apple wręczyła Polakowi 600-stronicowy pozew

Foto: ap.pl

Artur Janiszewski od 13 lat jest właścicielem domeny ap.pl. Pod tym adresem prowadzi działalność firmy Art Production. To sklep internetowy, który oferuje usługi serwisowe telefonów i sprzedający akcesoria do urządzeń mobilnych.

Przedsiębiorca otrzymał w maju pismo wzywające go do bezpłatnego przekazania domeny na rzecz firmy Apple. Firma twierdzi, że adres wprowadza w błąd i jest zbyt podobnych do ich nazwy. Adres ap.pl zdaniem Apple fonetycznie przypomina jego nazwę i znak towarowy. Janiszewski nie zgodził się na oddanie adresu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Znana lekarka przeprowadza sterylizacje kobiet. Czy jest to nielegalne?
Społeczeństwo
W czwartek Warszawa zadecyduje w sprawie nocnej prohibicji. Jak zagłosują radni?
Społeczeństwo
Gen. Roman Polko krytycznie o alertach RCB. „Brzmią poważnie, nic nie wnoszą”
Społeczeństwo
Rosyjskie drony i dezinformacja. „Narracja przyszła z rosyjskich kont w serwisie Telegram”
Reklama
Reklama