Pod adresem Miriam Shaded padły groźby o charakterze seksualnym. "Wkrótce zrobię z ciebie większą dz...ę niż teraz jesteś i każdy będzie mógł ci r...ć i l...a za darmo" czy "K...wo jedna jak Cię tylko dorwę to będzie twoja d...a biedna" - napisał Osama J.

Shaded opublikowała dane mężczyzny i dodała komentarz:  "Aha... Panowie, i co ja mam takiemu pokojowemu muzułmaninowi odpisać?". W reakcji na ten komentarz, administracja Facebooka usunęła wpis i zablokowała konto Shaded na 30 dni. Argumentacją tej decyzji było "naruszenie standardów społeczności".

- To skandal! Moje konto na Facebooku zostało zablokowane na 30 dni z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów, a komentarz, w którym nie było nic niestosownego, usunięty. Jako powód podano "naruszenie standardów społeczności". Przez te działania nie mam żadnego kontaktu z osobami, które piszą do mnie z zagranicy - mówi w rozmowie z WP.pl Shaded.

- Jestem w trakcie pisania wniosku, który w najbliższym czasie złożę do prokuratury. Takie rzeczy są karalne i powinny być ścigane. Z treści tych wiadomości wynika, że ten pan może być członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, która uprowadza kobiety. Wpisy sugerują, że mógł coś takiego już zrobić - dodaje.