Wiceszef Centralnego Biura Śledczego Bogdan Sakowicz ostatni raz był w pracy w poniedziałek - podało w czwartek Radio Zet informując, że Sakowicz przeszedł na emeryturę. "Bogdan Sakowicz był w CBA najbardziej zaufaną osobą ministrów nadzorujących służby specjalne: Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika" - przekazała stacja.

Z prośbą o potwierdzenie doniesień w sprawie Bogdana Sakowicza zwróciliśmy się do CBA. "Informacje podane przez Radio Zet są nieprawdziwe" - przekazał nam zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Na kolejne pytania w tej sprawie do momentu publikacji niniejszego tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Czytaj więcej

Konfederacja: Protestujemy przeciw ustawie o totalnej inwigilacji Polaków

Urodzony w 1958 r. Bogdan Sakowicz jest absolwentem historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, po ukończeniu studiów był nauczycielem historii i języka polskiego. W latach 1991-98 Sakowicz był funkcjonariuszem Urzędu Ochrony Państwa (UOP).

W kolejnych latach pracował w Regionalnym Inspektoracie Celnym w Białymstoku, Urzędzie Kontroli Skarbowej w Białystoku, był taże komendantem Straży Miejskiej w Warszawie.

Od 2008 roku Bogdan Sakowicz w CBA pracował jako zastępca dyrektora Samodzielnego Wydziału Inspekcji oraz w Biurze Prawnym. Według Radia Zet, w CBA Sakowicz odpowiadał za bezpieczeństwo wewnętrzne.

W serwisie internetowym CBA Bogdan Sakowicz przedstawiany jest wciąż jako zastępca szefa CBA.