Reklama

Gen. Waldemar Skrzypczak o pozycji Bartłomieja Misiewicza w MON

- Nadszedł taki czas, że żołnierza polskiego się nie szanuje, nadszedł czas pogardy dla polskiego żołnierza - mówił w Polsat News były dowódca wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak komentując fakt, że oficerowie salutują przed szefem gabinetu politycznego szefa MON Bartłomiejem Misiewiczem.

Aktualizacja: 31.01.2017 05:21 Publikacja: 31.01.2017 03:55

Gen. Waldemar Skrzypczak

Gen. Waldemar Skrzypczak

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Oddawanie honorów Misiewiczowi przez oficerów to, zdaniem gen. Skrzypczaka, "ekscesy". - Żołnierz wojska polskiego oddaje honory osobie, która jest żadną dla niego osobą - podkreślił. To komentarz do zdjęć pojawiających się w internecie i w mediach - na jednym z nich widać jak oficer salutuje przed Misiewiczem, na innym - jak kapitan trzyma nad głową rzecznika prasowego MON parasol.

Gen. Skrzypczak krytycznie ocenia też pierwszy rok rządów w MON Antoniego Macierewicza. - Wszyscy patrzymy z uwagą, czy w końcu będzie modernizacja armii. Obrona powietrza stoi, nie ma żadnego postępu, utknęli w głębokich negocjacjach – ubolewał.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Służby
Niezidentyfikowany obiekt rozbił się w województwie lubelskim
Służby
Szpiedzy chcą azylu. Zaskakujący finał największej afery wywiadowczej w Polsce
Służby
Ukraińcy dementują plotkę z Telegramu. „Polscy strażnicy graniczni nie pytają o Banderę i Wołyń”
Służby
Ostrzegawczy e-mail tuż przed eksplozją granatnika. Czy wybuch w gabinecie szefa policji był zamachem?
Reklama
Reklama