Reklama
Rozwiń
Reklama

Szpitalom ma się opłacać zgłaszać dawców

Rząd chce zachęcić szpitale do zgłaszania dawców tkanek i narządów i zaplanował dodatkowe środki dla najbardziej aktywnych lecznic.

Aktualizacja: 04.08.2020 14:28 Publikacja: 04.08.2020 13:10

Szpitalom ma się opłacać zgłaszać dawców

Foto: Adobe Stock

Od 500 tys. do 1,12 mln zł dostanie 20 oddziałów intensywnej terapii szpitali, które w latach 2017-19 wykazywały największą aktywność donacyjną, czyli zgłaszały najwięcej tkanek i narządów. Jak wielokrotnie pisaliśmy w „Rzeczpospolitej", podtrzymanie przy życiu i właściwa opieka nad potencjalnym dawcą narządów to zarówno dla ośrodka, jak i prowadzącego go szpitala, ogromny wysiłek organizacyjny, a wynagrodzenie za taką pracę jest niewspółmierne i zamiast do medyków, trafia do wspólnej kasy szpitala.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Sądy i trybunały
Waldemar Żurek ujawnia projekt reformy KRS. Liczy na poparcie prezydenta
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Nieruchomości
Można już składać wnioski o bon ciepłowniczy. Ile wynosi i komu przysługuje?
Służby mundurowe
W 2026 roku wojsko wezwie nawet 235 tys. osób. Kto jest na liście?
Nieruchomości
Ważne zmiany dla każdego, kto planuje budowę. Ustawa przyjęta
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Nieruchomości
Rząd kończy z patologiami w spółdzielniach mieszkaniowych. Oto, co chce zmienić
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama