Rada Miejska w Miłomłynie podjęła uchwałę w sprawie opłat za posiadanie psów. Postanowiła w niej, że opłatę od posiadania psów można wpłacać w kasie urzędu, do rąk inkasenta lub na konto Urzędu Miasta i Gminy Miłomłyn. W ocenie Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie ustawa o podatkach i opłatach lokalnych nie upoważnia rady gminy do normowania spraw związanych z wpłatami z tytułu opłaty od posiadania psów w inny sposób niż określony w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych, czyli w drodze inkasa.