Reklama

Michał Laskowski ws. sporu o Sąd Najwyższy: przyjdzie taki moment, że trzeba się będzie ugiąć

O obecnej sytuacji Sądu Najwyższego we wtorkowym programie #RZECZoPRAWIE Agata Łukaszewicz rozmawiała z sędzią Michałem Laskowskim, rzecznikiem SN.

Aktualizacja: 24.07.2018 17:16 Publikacja: 24.07.2018 14:32

Michał Laskowski

Michał Laskowski

Foto: rp.pl

mat

Na początku sędzia zwrócił uwagę, że ustawa o SN jest nowelizowana już po raz piąty. – Wszystko to ma zamierzać do stosunkowo szybkiego obsadzenia Sądu Najwyższego nowymi sędziami, a potem doprowadzenia do wyborów nowego prezesa sądu – podkreślił Laskowski.

W opinii rzecznika SN obecnie burzony jest konstytucyjny ładny prawny, a w tej sytuacji obowiązkiem sędziów jest protestowanie. - Ma jednak ono swoje granice. Nie będziemy się przykuwać łańcuchami czy głodować, bo to nie przystoi sędziom. Z tego wniosek, że przyjdzie taki moment, że trzeba się będzie ugiąć i powiedzieć, że pani prezes Gersdorf znajduje się "na uchodźstwie" – mówił Laskowski. - Oczywiście, nie chodzi o to, że prof. Gersdorf przeniesie się do Niemiec czy do innego kraju, tylko, że dla wielu osób nadal będzie prezesem, tyle, że nie urzędującym – zaznaczył.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Szef opublikował zdjęcie „chorej” pracownicy na weselu. Ekspert: „Nie zastanowił się”
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Podatki
Inspektor pracy zamieni samozatrudnienie na etat - co wtedy z PIT, VAT i ZUS?
Zawody prawnicze
Deregulowanie po kawałku, czyli zmiany w e-licytacjach komorniczych
Sądy i trybunały
Minister Waldemar Żurek nie posłuchał kolegiów. Są kolejne dymisje w sądach
Reklama
Reklama