Sensacyjny obraz Juliana Fałata na aukcji dla WOŚP

Desa Unicum w Warszawie po raz dugi organizuje charytatywną aukcję dzieł sztuki podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia pod młotek pójdzie 120 obiektów.

Publikacja: 11.01.2020 07:00

Foto: materiały prasowe

Dom aukcyjny Desa Unicum w tej aukcji całkowicie rezygnuje z prowizji. Wszystkie ceny wywoławcze startują od 500 zł, aby zainteresować jak największą liczbę osób. Blisko 70 dzieł pochodzi z kolekcji mBanku, w tym wyjątkowe wielkoformatowe płótno Juliana Fałata „Wyjazd na polowanie” z 1898 roku. Jego licytacje zacznie się także od 500 zł.

Kompozycja przedstawia kilkadziesiąt osób na tle zimowego pejzażu. Sceny myśliwskie to jeden z najważniejszych tematów w twórczości artysty. Malował też pejzaże, wiejskie sceny rodzajowe, portrety i widoki miejskie. Julian Fałat jest jednym z najwybitniejszych polskich artystów przełomu XIX i XX w. Jego prace osiągają na aukcjach ceny przekraczające setki tysięcy złotych.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Sztuka
Omenaa Mensah i polskie artystki tworzą nowy rozdział Biennale na Malcie
Rzeźba
Rzeźby, które przeczą prawom grawitacji. Wystawa w Centrum Olimpijskim PKOl
Rzeźba
Rzeźba
Nagroda Europa Nostra 2023 za konserwację Ołtarza Wita Stwosza
Rzeźba
Tony Cragg, światowy wizjoner rzeźby, na dwóch wystawach w Polsce
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?