Ponad 130 zgłoszonych na nią prac można oglądać na wystawie w auli Akademii przy Krakowskim Przedmieściu
Profesor Januszewski od 2003 roku prowadzi Pracownie Ilustracji ASP w Warszawie, kontynuując tradycję Janusza Stannego i Jana Marcina Szancera. Wśród jego asystentów i wychowanków jest wiele artystycznych indywidualności w dziedzinie projektowania i ilustracji.
Kiedy profesora dotknęła choroba nowotworowa, jego koledzy i studenci postanowili pospieszyć mu z pomocą i zebrać środki na leczenie. W zaproszeniu na aukcję, na której znalazły się dedykowane profesorowi Januszewskiemu prace, piszą: „Przez 10 lat pracy spod jego ręki wyszło wielu obiecujących absolwentów, którzy doskonale sobie radzą na rynku sztuki i dizajnu, których zaraził swoim entuzjazmem do pracy i młodzieńczą otwartością na nowe idee, pasją w poszukiwaniu własnej tożsamości i miejsca w sztuce. Jego otwartość na eksperyment i twórczą wymianę myśli jest dla nas bezcenna. Dzięki niemu Pracownia Ilustracji odniosła wiele sukcesów. Obecnie kontynuujemy projekty, które Profesor zainicjował w zeszłym roku. Chcielibyśmy je wspólnie dokończyć. Z niecierpliwością czekamy - my: współpracownicy i studenci - na jego powrót do pracy."
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie to macierzysta uczelnia Zygmunta Januszewskiego. Studiował na niej w latach 1976-1981 w pracowniach Janusza Przybylskiego, Jerzego Tchórzewskiego i Haliny Chrostowskiej, a dyplom zrobił w pracowni ilustracji Janusza Stannego. Prace artysty wyróżnia groteskowo-absurdalne poczucie humoru i perfekcja rysunku. Tchną surrealistycznymi klimatami, a jednocześnie bywają celnym komentarzem do otaczającej nas rzeczywistości. Jego rysunki znaleźć można m.in. na łamach „Polityki", „Gazety Wyborczej, "Die Zeit", „Die Welt", „Die Presse", „Wiener Journal", w magazynie „Dialog". Projektuje także plakaty, zajmuje się grafiką i fotografią. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. Victoria and Albert Museum Illustration Award 2003 za okładkę "Witness" dla "The Guardian Review" oraz na najpiękniejszą książkę Roku 2009 za projekt katalogu „Góra znaczeń" dla Muzeum Tatrzańskiego.