Obchodzi w tym roku 65-lecie pracy twórczej i 90. urodziny. Ma ogromny dorobek. Dziś przede wszystkim mówimy o nim jako o architekcie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
Prof. Cęckiewicz nadał bazylice kształt okrętu czy arki na morzu (to wrażenie potęgują błękitne witraże). Dwupoziomowy kościół w górnej części może pomieścić 5 tys. wiernych; w dolnej znajdują się kaplice narodowe. Zaprojektowany przez Cęckiewicza ołtarz główny z poskręcanym, szarpanym wiatrem drzewem jest symbolem ludzkiego życia, targanego trudnościami i przeciwieństwami. Wieża (76 m) z platformą widokową przypomina latarnię, która ma wskazywać pielgrzymom drogę do „portu".
Dziełem Witolda Cęckiewicza jest też 4,5 metrowa figura Jana Pawła II, trzymającego w lewej dłoni pastorał, a prawą wypuszczającego gołębia pokoju.
Niedawno w jednym z wywiadów profesor wspominał, jak pracował nad tym projektem: – Miałem dwa miesiące - bardzo mało - na stworzenie wstępnej koncepcji, którą potem, przy okazji pielgrzymki do Polski, zaakceptował Jan Paweł II, składając podpis na modelu, czego - jak się później dowiedziałem - papież nigdy nie robił. Potem pojawiły się we mnie myśli, że coś bym zmienił, wniósł drobne poprawki, ale ten podpis mnie zobowiązał. Lecz z całości jestem zadowolony.