Od kilku lat staram się, poprzez aktywność w mediach społecznościowych i tradycyjnych, wytłumaczyć, dlaczego wprowadzenie możliwości egzekucji z minimalnego wynagrodzenia jest absolutnie konieczne, a w obliczu stale i istotnie rosnącego poziomu owego wynagrodzenia wręcz niezbędne.
Moje wypowiedzi na ten temat często spotykają się z negatywnymi komentarzami, spośród których, oczywiście poza tradycyjnym narzekaniem na komorników sądowych, sądy, przepisy i w ogóle na cały świat, często przewija się stwierdzenie, że Państwo ma obowiązek chronić tych, którzy zarabiają najmniej.