Aktualizacja: 11.07.2025 10:01 Publikacja: 20.03.2024 02:00
Foto: Adobe Stock
Dziś w Bydgoszczy odbędzie się konferencja „Kompetencje przyszłości w zawodach prawniczych”. Zostałem zaproszony do udziału w niej jako komornik sądowy.
Wydarzenie jest poświęcone przyszłości branży prawniczej, najnowszym trendom, innowacjom i umiejętnościom, które będą ważne dla prawników w najbliższych latach. Długo zastanawiałem się, jakie kompetencje w zawodzie komornika są kluczowe i w jakim kierunku powinien on zmierzać, aby mieć szansę nie tylko na utrzymanie na rynku, ale także na rozwój i samodoskonalenie.
Cóż politycy zrobiliby bez zdolnych prawników, którzy w przepisach znajdą to, czego w nich nie ma – albo być nie...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Dla dobra publicznej debaty warto, przedstawiając prawnika, wspomnieć, w którym kapeluszu występuje. Warto równi...
Etat dla adwokata? Dostrzegam argumenty natury bytowej, które skłoniły kolegów do próby zmian. Zakładam, że możn...
Wiele praw obywatelskich, którymi dziś się cieszymy, wywalczyły związki zawodowe czy szerzej – ludzie pracy. Nie...
Wolność ma swoją cenę. Warto o tym pomyśleć, wybierając profesję adwokata.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas