Mark Zuckerberg kupił wybudowany w 1928 r. dom za 10 mln dolarów w 2012 roku.

Położony w dzielnicy Dolores Heights dom o powierzchni ponad 650 metrów kwadratowych znajduje się w pobliżu Mission District oraz Zuckerberg San Francisco General Hospital and Trauma Center. Budynek stoi na działce o powierzchni około tysiąca metrów kwadratowych.

Dom Zuckerberga przy 21st Street, w pobliżu Dolores Park, został sprzedany w ofercie prywatnej, nigdy nie trafił na rynek nieruchomości – informuje portal z informacjami o rynku nieruchomości The Real Deal. Cena 31 milionów dolarów, obliczona na podstawie podatków cytowanych w akcie, wydaje się być najwyższą ceną domu sprzedanego w San Francisco w tym roku. W zeszłym tygodniu za 29 mln dolarów sprzedano dwa apartamenty typu penthouse, które kiedyś należały do byłego sekretarza stan George Shultza i jego żony Charlotte Mailliard Shultz.

Czytaj więcej

Krzywa Wieża w USA: luksusowy apartamentowiec w San Francisco przechyla się

To także najnowszy przykład tego, jak miliarderzy technologiczni zwiększają swój wpływ na globalne nieruchomości i jak wysokie mogą być ceny domów celebrytów w San Francisco – pisze „San Francisco Chronicle”. Magazyn „Forbes” poinformował, że na początku tego roku region Bay Area było domem dla 116 z najbogatszych spośród najbogatszych ludzi w Kalifornii.

Sąsiedzi Zuckerberga zapewne odetchnęli z ulgą na wieść o jego wyprowadzce, ponieważ wcześniej skarżyli się na uciążliwy remont domu a następnie na to, że ochrona miliardera zajmuje nieliczne w okolicy miejsca parkingowe.

Mark Zuckerberg podobno posiada sąsiadujące ze sobą rezydencje warte 59 milionów dolarów po stronie Nevady nad jeziorem Tahoe oraz około 1500 akrów ziemi na hawajskiej wyspie Kauai.

Dolores Heights, obszar na południe od Dolores Park, to ekskluzywna dzielnica w San Francisco W czerwcu ceny domów w tej okolicy wzrosły o 14,6 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem, osiągając średnie ceny około 2,1 miliona dolarów, według firmy Redfin Real pośredniczącej w obrocie nieruchomościami. San Francisco stało się jednym z najdroższych na świecie miast ze względu na bliskość zamożnej Doliny Krzemowej.

Czytaj więcej

Bogaci Amerykanie. Miliarderzy lubią cztery stany