Rodzący się w Polsce rynek PRS (instytucjonalny najem mieszkań) przyciąga nie tylko inwestorów, deweloperów, czy zarządców. Główne firmy doradcze organizują zespoły, które mają wspierać działalność różnych podmiotów na realtywnie nowym rynku.

Firma Colliers wydzieliła właśnie linię Living Services w dziale Corporate Finance. Zadaniem nowej komórki będzie wspieranie inwestorów nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Colliers ma już na koncie m.in. doradzanie konsorcjum Crestyl/Cornerstone i YIT. Szefem linii został Michał Witkowski, były członek zarządu Skanska Residential Development w Polsce i dyrektor ds. rozwoju biznesu w Platinum Group.

- Kompleksowe podejście w zakresie living jest dziś bardzo pożądane i poszukiwane przez klientów, bo w ostatnim czasie znacząco wzrosło zainteresowanie rynkiem mieszkaniowym w całym regionie CEE. Warszawa może być postrzegana jako jedno z najważniejszych rozwijających się miast w Europie pod kątem tego typu inwestycji. Ze względu na silny wzrost gospodarczy stolicy Polski i zachodzące w mieście zmiany społeczne, rynek PRS wyraźnie się powiększa, a liczba zagranicznych inwestorów zainteresowanych tych segmentem wzrasta – skomentowała Dorota Wysokińska-Kuzdra, dyrektor działu Corporate Finance i Living Services na region Europy Środkowo-Wschodniej.