19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 16.01.2025 02:31 Publikacja: 04.12.2024 17:45
Foto: Adobe Stock
„Udział słabych i niekiełkujących roślin ozimych w zbiorach Rosji w 2025 roku „osiągnął bezprecedensowo wysoki poziom – 38 proc.” – podaje ośrodek analityczny ProZerno, powołując się na dane Centrum Hydrometeorologicznego Rosji.
Slogany wrogie wobec Mercosur i Zielonego Ładu, czy niemieckojęzyczne adresowane do Donalda Tuska znalazły się na transparentach rolników uczestniczących w proteście pod siedzibą przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie.
1,3 mld zł zapłaciliśmy w tym roku Rosji za nawozy. Ich import bije rekordy, a Kreml go wspiera, bo to mu ułatwia zagospodarować gaz objęty sankcjami Zachodu. Polska buduje sojusz z Litwą, Łotwą i Estonią w walce o unijne cła importowe.
Europejski Bank Inwestycyjny ogłosił we wtorek największe w historii wsparcie dla europejskiego rolnictwa. Sam EBI daje na tanie pożyczki 3 mld euro, ale w całej akcji instytucji europejskich do rolników w trzy lata trafi 8,4 mld euro.
Cena kawy na międzynarodowych rynkach towarowych osiągnęła najwyższy poziom w historii. We wtorek 10 grudnia cena ziaren Arabica, które stanowią większość światowej produkcji, przekroczyła 3,44 dola. za funt (0,45 kg), co oznacza wzrost o ponad 80 proc. w tym roku.
Agencja egipskiego lotnictwa wojskowego przejęła od cywilnego urzędu GASC import strategicznych surowców, zwłaszcza pszenicy z Rosji., także innych surowców żywnościowych
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
Szwecja przygotowuje się do zmiany konstytucji, aby móc odbierać paszporty osobom, które uzyskały obywatelstwo w drodze oszustwa lub stanowią zagrożenie dla państwa. W konstytucji ma się też znaleźć prawo do aborcji.
Dobrze, że mówi się o potrzebie ochrony dzieci, tworzy się regulacje, by je chronić. Ale dopóki nauczyciele, pracownicy sądów i pomocy społecznej nie zaczną dociekać, skąd rzeczywiście wzięły się złamania i siniaki, nic się nie zmieni.
Norweskie służby aresztowały w październiku mężczyznę, który odgrażał się, że przyjechał do tego kraju w celu „polowania” na założyciela Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. To znany w kręgach narodowców aktywista o pseudonimie Kaktus.
Biały Dom nałożył 15 stycznia sankcje na 250 osób fizycznych i podmiotów prawnych. Jest wśród nich okupowana przez Rosjan największa elektrownia atomowa Europy oraz firmy nie tylko rosyjskie, ale też z Chin, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malezji i Kirgistanu.
Donald Tusk i Wołodymir Zełenski naszkicowali w środę w Warszawie warunki, na jakich mogłaby się zakończyć wojna za naszą wschodnią granicą.
Stosunkom polsko-ukraińskim nie wystarczą deklaracje wielkich przełomów. Nie pomoże też wyzywanie od głupców lub zdrajców tych, co czują niedosyt w sprawie postawy Kijowa wobec ludobójstwa na Wołyniu.
To największa strata muzyczna pożarów w Los Angeles. Spłonął dom, w którym mieszkał Arnold Schönberg i całe pozostawione przez niego archiwum. To pamiątki po kompozytorze, który w XX wieku zrewolucjonizował muzykę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas