"Rzeczpospolita" w artykule zatytułowanym „Nowe zasady kontroli zapełniają kasę państwa” pisze, że uszczelnienie systemu i zmiany w przepisach o VAT mają zwiększyć dochody budżetu. W środę na konferencji prasowej w Ministerstwie Finansów usłyszeliśmy o planach rządu dotyczących uszczelniania systemu podatkowego. Żadnej rewolucji nie było.

Inaczej niż w resorcie sprawiedliwości. Ten przygotowuje prawo, które pozwoli skutecznie walczyć z dopalaczami. W informacji zatytułowanej "Dopalacze jak narkotyki" dziennik pisze, że w przypadku tych pierwszych odpowiedzialność za obrót nimi ma być taka sama jak po narkotykach.

"Gazeta Prawna" na pierwszej stronie pisze o minimalnych emeryturach. W artykule zatytułowanym "Emerytura minimalna niższa albo jednorazowa" dziennik pisze o tym, że rząd szuka sposobu na ograniczenie głodowych emerytur. Pomysłem ma być wprowadzenie ściśle odłożonego poziomu składek do ZUS. 180 tys. zł dla mężczyzn i 145 tys. zł to jedne z rozważanych wariantów nowego kryterium uzyskania emerytury na poziomie gwarantowanym przez państwo.

"Gazeta Wyborcza" z kolei w artykule zatytułowanym "Mały mur graniczny" informuje o tym, że rząd zawiesza mały ruch graniczny z obwodem kaliningradzkim zasłaniając się względami bezpieczeństwa. To cios dla województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Rosjanie wydali w nich w 2015 r ok. 286 mln zł.

"Puls Biznesu" pisze o kłopotach Tesco w wydanie e-usług. W największych miastach spożywczy gigant widzi wciąż internetowy potencjał. W mniejszych składa broń.