Dlatego tekstów o zmianach w szkolnictwie nie opisuję, bo są obszerne i każdy je znajdzie w „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej” czy „Dzienniku Gazecie Prawnej” albo w tygodniku „W sieci”.

A jakie są inne tematy? Z czołówki dzisiejszej „Rzeczpospolitej” dowiadujemy się, że Komisja Europejska wzięła pod lupę podatek handlowy jeden z pomysłów rządu PiS na zwiększenie dochodów do budżetu. Wygląda na to, że jest on sprzeczny z prawem Unii. Zanosi się więc na kolejną potyczkę na linii Warszawa-Bruksela.
W „Rzeczpospolitej” jest też krótki acz ciekawy wywiad z byłym premierem Włodzimierzem Cimoszewiczem „Możliwa jest Polska bez platformy”. Cimoszewicz dość ostro wypowiada się m.in. o reprywatyzacji, potencjalnych losach Platformy Obywatelskiej i filmie „Smoleńsk”.

„Gazeta wyborcza” swój front poświęciła temu co się dzieje w lasach. Tytuł mówi sam za siebie – „Myśliwi będą panami lasów”. Temat polowań wiecznie żywy jak za poprzedniego prezydenta RP.

W innym z tekstów „Gazeta Wyborcza” też już poprzez tytuł - „Czy Kaczyński wie o układzie w PWPW” - opisuje jakie są obecnie praktyki biznesowe w spółkach Skarbu Państwa. Ciekawy jest też tekst o tym co się dzieje w Szczecinie, który jest porównany do Dzikiego Zachodu ze względu na odbywające się tam porachunki przestępców. Jest tam na tyle ciekawie (gangsterzy polscy, albańscy i czeczeńscy), że sprawą zajęły się CBŚ i Prokuratura Krajowa.

Zarówno „Rzeczpospolita” jaki „Gazeta Wyborcza” zanalizowały sobotnią walkę Głowackiego i Usyka. Wnioski te same. Usyk to wspaniały pięściarz z bajeczną pracą nóg. I co ciekawe bokser ten potrzebował ledwie 10 walk, aby wspiąć się na szczyt w zawodowym boksie. To nowy rekord. Wcześniejszy (12 walk) należał do Evandera Holyfielda. W „Gazecie Wyborczej” jest też obszerny tekst o Jerzym Janowiczu „Własna wojna Jerzego Janowicza”. Dowiedziałem się z niego m.in. tego, że Janowicz podał do sądu szefa działu sportowego naszej gazety za to, że Mirek napisał, iż Janowicz jest uzależniony od gier komputerowych. Lepiej byłoby jednak oglądać boje naszego najlepszego tenisisty na korcie niż w sądzie…

„Dziennik Gazeta Prawna” na swej czołówce opisuje o problemach ZUS w kontekście szarej strefy. ZUS jak zawsze traci miliony m.in. na skutek przepisów Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ciekawy jest też wywiad z profesorem Jerzy Hausnerem, który mówi w Polsce rządzi chaos nie PiS, choć partia rządząca ma jasne cele.

A co w tygodnikach? Z okładki „Wprost” Liroy mówi o tym jak namawiał Kaczyńskiego na marihuanę (wywiad). Ciekawy jest też wywiad ze Stanisławem Mazurem „Pracowałem i Trumpów” o kulisach pracy polskiego lekarza dla tego rodu i tekst „Jawność na potęgę” o oświadczeniach majątkowych polityków.

Również wywiad z frontu promuje „Do Rzeczy”. To rozmowa z koszykarzem Marcinem Gortatem. I owszem ciekawa. „Do Rzeczy” pisze też o zawrotnej karierze rzecznika MON - Misiewicza. Ponoć mocno przeżywa on mocno zawirowania wokół jego osoby i nie chce opowiadać o swych planach.

„W Sieci” z frontu zapowiada z kolei, że „CBA uderzy jesienią”, a na zdjęciu jest zasłonięta kobieta przypominająca do złudzenia prezydent stolicy wyprowadzana przez zamaskowanych funkcjonariuszy. Jak przestrzega tygodnik CBA ma karać i opozycję, i rządzących, którzy się zapomnieli. „W sieci” też jest o wygaszaniu gimnazjów.

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ