Gdyby ktoś myślał, że redaktorzy z Czerskiej zdobyli już Himalaje samouwielbienia, musimy go rozczarować. Teraz „GW” rozpoczyna przygotowania do wzlotów w przestworza. W ramach „wprawki” przygotowuje dla wszystkich czytelników specjalny zestaw The best of  "Gazeta Wyborcza” . W pakiecie otrzymujemy 13 materiałów od stycznia do maja. Oczywiście, w tym zestawie dominującymi tematami są Jarosław Kaczyński  i katastrofa smoleńska. Zapewne zaskoczeniem dla Państwa będzie zwycięzca tego rankingu. Uwaga! Wygrywa.., wywiad "GW" z szefem "GW"!

Adam Michnik: Moja partia to "Gazeta Wyborcza".

- Czy możesz powiedzieć dzisiaj, że Platforma jest twoją partią?

- Ja bym powiedział tak: jak ci proponują kawę albo denaturat, to ty nie możesz w tym momencie mówić, że chcesz koniak. Pewnie, że chcesz koniak, ale wybierasz między kawą a denaturatem. Moją partią była Unia Demokratyczna czy Unia Wolności, które zniknęły z mapy. I dziś maja partia nazywa się "Gazeta Wyborcza", nie mam innej partii - mówi Adam Michnik.

Hurra, aż podskoczyliśmy z radości! Przez chwilę baliśmy się, że ktoś mógłby pokonać redaktora Adama Michnika. Ale nie, na Czerskiej nikt nie ma z nim szans.