Reklama

Tomasz Nałęcz: Ja bym tak szybko nie zapominał o słowach Obamy

Rzecznik MSZ Marcin Bosacki skomentował na Twitterze list, jaki prezydent Komorowski otrzymał od Baracka Obamy. Tomasz Nałęcz dziwi się, że Bosacki znał jego treść

Publikacja: 01.06.2012 14:27

Tomasz Nałęcz: Ja bym tak szybko nie zapominał o słowach Obamy

Foto: W Sieci Opinii

Bosacki napisał:

Prezydent Obama przesłał list prezydentowi Komorowskiemu. Dobry, godny list. Jego treść ogłosi dziś kancelaria prezydenta Komorowskiego.

Tomasz Nałęcz skomentował w RMF FM:

Niemożliwe. (...) Myślę, że raczej się domyśla. Nie sądzę, żeby rzecznik MSZ znał treść osobistego listu prezydenta Obamy do prezydenta Polski. (...) Raczej o domyśle napisał niż o treści.

Zapytany, czy list kończy sprawę, Nałęcz odpowiada:

Reklama
Reklama

Będzie w tej sprawie dzisiaj wypowiedź prezydenta. Nie wiem, czy tak pospiesznie powinniśmy uznać sprawę za zakończoną, bo przecież ta przykra wpadka prezydenta Obamy, bez intencji obrażenia Polaków, no ale z bardzo przykrymi konsekwencjami, jest jednak dobrą okazją, żeby ją wykorzystać dla przetarcia szlaku, dla świadomości historycznej bardzo wielu opiniotwórczych środowisk na świecie, które niestety tym skandalicznym określeniem się posługują. Ja bym tak szybko nie zapominał o tej sprawie.

Publicystyka
Estera Flieger: Wagary od płynnej nowoczesności
Publicystyka
Jacek Czaputowicz: Małe exposé prezydenta Nawrockiego
Publicystyka
Zuzanna Dąbrowska: Edukacja zdrowotna bez seksu i bez sensu
Publicystyka
Marek A. Cichocki: Niemcy w sprawie Grenlandii rozgrywają własne interesy kosztem Polski
Publicystyka
Port Haller, czyli czego Jarosław Kaczyński nie wie o Królewcu, portach i Polsce
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama