Wśród zmarłych jest też dwóch braci i małżeństwo. Zidentyfikowano wszystkie 11 osób, które zginęły w ataku - powiedział szef służb medycznych w Pittsburghu, dodając, że o śmierci ofiar zostały poinformowane ich rodziny.

Wiek ofiar waga się od 54 do 97 lat. Urzędnicy potwierdzili wcześniej, że w ataku zginęły trzy kobiety i ośmiu mężczyzn.

Ofiarami napastnika padli: 75-letnia Joyce Fienberg z Oakland, 65-letni Richard Gottfried z Ross Township, najstarsza ze zmarłych, 97-letnia Rose Mallinger ze Squirrel Hill, Cecil i David Rosenthal (małżeństwo, odpowiednio 59 i 54 lata) z tej samej miejscowości, 71-letni Daniel Stein i 88-letni Melvin Wax również ze Squirrel Hill, 66-letni Jerry Rabinowitz z Edgewood, bracia Bernice i Sylvan Simon (84 i 86 lat) z Wilkinsburga oraz 69-letni
Irving Youngner z Mt. Washington.

Z powodu odniesionych obrażeń, pomocy medycznej udzielono czterem rannym policjantom, którzy weszli do synagogi, próbując zneutralizować napastnika, uzbrojonego w karabin półautomatyczny i kilka sztuk pistoletów. Jeden z funkcjonariuszy został już zwolniony ze szpitala, drugi ma być wypuszczony w najbliższym czasie, a dwóch kolejnych potrzebuje dalszej pomocy - poinformowała policja z Pensylwanii.

Sprawcy ataku, 46-letniemu Robertowi Bowersowi, postawiono w sobotę wieczorem 29 zarzutów o przestępstwa federalne, w tym o przestępstwa związane z bronią i przestępstwa z nienawiści. Napastnik również znajduje się w szpitalu.