David Berry Jr. otrzymał nakaz oglądania klasycznego filmu Disneya co najmniej raz w miesiącu, w czasie swojego rocznego pobytu w więzieniu. Mężczyzna usłyszał wyrok za coś, co przedstawiciele agencji ochrony środowiska określili jako "jeden z największych przypadków kłusownictwa jeleni w historii państwa".

Don Trotter, prokurator w hrabstwie Lawrence, powiedział, że mężczyzna zabijał jelenie głównie pod osłoną nocy, dla trofeów. Po zdekapitowaniu zwierzęcia Berry pozostawiał resztę zwłok. Oprócz skazanego, w polowaniach uczestniczyli jego ojciec, dwaj bracia i jeszcze jeden mężczyzna.

Wyrok, który usłyszał Berry, przytacza agencja AP. Oskarżony został skazany na "obejrzenie filmu Walta Disneya "Bambi", z pierwszym seansem przed 23 grudnia 2018 r., i co najmniej jednym seansem w ciągu każdego kolejnego miesiąca" podczas swojego rocznego pobytu w więzieniu. Dodatkowo skazany ma do odsiedzenia 120 dni za kratkami za złamanie przepisów zezwalających na broń.

Nie wiadomo, ile jeleni zabiła łącznie grupa kłusowników. - Można śmiało powiedzieć, że było ich kilkaset - szacował Andy Barnes z agencji ochrony środowiska w Lawrence.

Barry jr oraz jego ojciec Barry senior zostali też dożywotnio pozbawieni przywilejów łowieckich i wędkarskich.