Do zdarzenia doszło w Emerald City Casino w Great Falls w środkowej części stanu Montana. Przybyła na miejsce policja odnalazła trzy ciała strzelaniny w kasynie. Czwarta osoba z raną postrzałową trafiła do szpitala.

Miejscowe i regionalne organy przeprowadziły trzygodzinne poszukiwania, zakończone sukcesem - odnalezieniem podejrzanego, w dzielnicy mieszkalnej, oddalonej od kasyna o półtora kilometra. Napastnik został nad ranem śmiertelnie postrzelony przez funkcjonariuszy, ale informujący o tym na konferencji prasowej kapitan policji Great Falls Jeff Newton nie rozwinął tematu i nie jest jasne, jak zatrzymywany się bronił.

- Cała sytuacja była bardzo dynamiczna (...) Wszystko potoczyło się bardzo szybko w bardzo krótkim czasie - powiedział porucznik policji w Great Falls, Doug Otto. 

Ranny, który trafił do szpitala, jest na oddziale intensywnej terapii, ale w stabilnym stanie.

Śledztwo w sprawie strzelaniny prowadzi lokalna policja i FBI. Nie podano na razie możliwego motywu ani tożsamości napastnika. W dochodzeniu władze próbują ustalić, w jaki sposób ofiary były ze sobą powiązane oraz czy napastnik nie miał pomocników.