Wielka Brytania: Fałszywie oskarżeni o gwałt chcieli odebrać sobie życie

Trzech mężczyzn próbowało odebrać sobie życie, po tym jak 22-letnia Eleanor Williams fałszywie oskarżyła ich o gwałt. Williams oczekuje obecnie na wyrok po tym, jak uznano ją winną składania fałszywych zeznań w styczniu.

Publikacja: 14.03.2023 11:50

Eleanor Williams

Eleanor Williams

Foto: @LiveLancs

Williams we wpisie na Facebooku z maja 2020 roku napisała, że została zgwałcona i padła ofiarą azjatyckiego gangu handlującego kobietami. Kobieta zamieściła przy tym zdjęcia obrażeń których doznała - jak potem ustaliła prokuratura kobieta sama zadała sobie obrażenia młotkiem.

Oskarżenia kobiety wywołały falę oburzenia i protestów w jej rodzinnym mieście Barrow-in-Furness w Anglii na skalę nie widzianą tam od 30 lat - twierdzi policja.

W mieście, po wpisie Williams, średnia liczba przestępstw wzrosła o 151, a w liczbie tych "dodatkowych" przestępstw było aż 83 tzw. zbrodni nienawiści.

Czytaj więcej

Amerykanin uniewinniony po odbyciu 38 lat niesłusznego wyroku

Niektóre firmy musiały zawiesić działalność, a część członków lokalnej społeczności wyprowadziło się, ze względu na protesty.

W poniedziałek, w czasie wysłuchania przed sądem, Mohammed Ramzan, przedsiębiorca, mówił, że oskarżenia kobiety wobec niego zamieniły jego życie w "piekło na ziemi".

Ramzan powiedział, że próbował odebrać sobie życie dwa tygodnie po aresztowaniu w związku z oskarżeniami 22-latki. - Nadal noszę blizny - dodał.

Oliver Gardner kiedyś przelotnie spotkał się z Eleanor Williams, po czym został przez nią oskarżony o gwałt

Mężczyzna otrzymywał "niezliczone groźby śmierci" w mediach społecznościowych od "osób z całego świata". Jego własność była niszczona, jego przedsiębiorstwo zostało zrujnowane, a jego rodzina była ofiarą ataków.

Inny mężczyzna oskarżony przez 22-latkę, Jordan Trengove zeznał, że próbował się zabić w sierpniu 2020 roku.

Po tym, jak został oskarżony przez kobietę o gwałt, słowo "gwałciciel" zostało wymalowane na jego domu, w którym wybito też okno.

Po oskarżeniu spędził 73 dni w areszcie, dzieląc cele ze skazanym przestępcą seksualnym.

Życie próbował sobie odebrać również Oliver Gardner, który kiedyś przelotnie spotkał się z Williams po czym został przez nią oskarżony o gwałt. - Cały ten okres w moim życiu był całkowicie przytłaczając - przyznał.

Williams ma usłyszeć wyrok we wtorek. Postawiono je dziewięć zarzutów dotyczących składania fałszywych zeznań.

Przestępczość
W USA 279 strzelanin w 157 dni. W ostatniej zginęły dwie osoby
Przestępczość
Afganistan: Ktoś truje dzieci w wieku szkolnym, głównie dziewczęta
Przestępczość
Wojna w Ukrainie zakłóca powiązania mafijne
Przestępczość
FBI: Planowano zamach na królową Elżbietę II
Przestępczość
Peru: Policja skonfiskowała kokainę w paczkach ze swastyką i nazwiskiem Hitlera