Do pobicia kapłana doszło wieczorem 2 marca, gdy ksiądz zamykał bramę na plebanię. W stanie ciężkim z poważnym urazem głowy został przewieziony do szpitala w Opocznie, następnie do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Policja poinformowała, że zebrany materiał pozwolił na stwierdzenie, „przestępczego działania osób trzecich”.

Policjanci wytypowali i zatrzymali 47-latka, który mógł mieć związek z przestępstwem. Mężczyzna został przesłuchany i w rozmowie ze śledczymi przyznał się do napaści. W chwili popełnienia przestępstwa był nietrzeźwy. 

Diecezja radomska początkowo podawała, że życiu duchownego nie zagraża niebezpieczeństwo. Później jednak informowała, że pobity, przebywający na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi, nie odzyskał przytomności. W środę kapłan zmarł.

Ks. Myszkowski został proboszczem parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu w 1992 roku. Osiem lat później został dziekanem dekanatu żarnowskiego. W grudniu 2002 r. został kanonikiem honorowym Kapituły Świętego Bartłomieja w Opocznie, a w 2008 r. otrzymał godność kapelana honorowego Jego Świątobliwości (tytuł prałata).