Do incydentu doszło w środowy wieczór około 18:30.

Gang złodziei, aby rozbić okna wystawowe sklepów jubilerskich, użył siekier. Sklepy znajdują się na parterze w hotelu Ritz przy Place Vendome.

Jak poinformowało źródło policyjne, poszukiwanych jest dwóch złodziei, którzy pozostają na wolności - podaje AFP. - Część łupów została odzyskana podczas aresztowania trzech podejrzanych złoczyńców - podało źródło policyjne, odnosząc się do mężczyzn zatrzymanych natychmiast po napadzie.

Skradzione klejnoty i zegarki znaleziono również w torbie upuszczonej przez jednego z dwóch podejrzanych, którzy nadal nie zostali aresztowani. Nie poinformowano jednak o wartości odzyskanej biżuterii.

Trzech złodziei, którzy mieli na sobie rękawiczki i kominiarki, uzbrojeni byli w pistolety i siekiery. Jak informuje policja, weszli do hotelu od tyłu i rozbili okna wystawowe. 
Próbowali uciec, jednak zastali zablokowane drzwi. Starali się także przekazać skradzioną biżuterię dwóm wspólnikom czekającym na nich na zewnątrz. Jeden z dwóch złodziei uciekł samochodem. Drugi odjechał na motocyklu upuszczając torbę z klejnotami.

Całkowita wartość skradzionej biżuterii oszacowana została na około 4 miliony euro - poinformowało AFP.

Minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb pochwalił funkcjonariuszy policji za ich szybką reakcję, która doprowadziła do trzech aresztowań.

Hotel Ritz, w którym znajdują się najlepsze sklepy jubilerskie w Paryżu, był celem już wielu napadów w ostatnich latach.

W Ritz swoje klejnoty prezentuje kilka luksusowych marek. Jest to także miejsce znane ze spotkań Coco Chanel i Ernesta Hemingwaya oraz hotel, w którym przed śmiercią mieszkała brytyjska księżna Diana.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ