W komunikacie firmy poinformowały o podpisaniu umowy, której następstwem będzie włączenie Maczfit w strukturę tworzącej się Grupy Żabka. Handlowa spółka zostanie większościowym udziałowcem firmy cateringowej, ze wsparciem jej twórcy Macieja Lubiaka w roli prezesa. Umowa została podpisana 5 marca br. Nabycie udziałów ma nastąpić od jej dotychczasowych właścicieli: Resource Partners oraz Macieja Lubiaka, twórcy marki i jej dotychczasowego prezesa. Transakcja zostanie sfinalizowania po spełnieniu wszelkich wymogów związanych z prawem antymonopolowym.

Jest to kolejny krok w poszerzaniu oferty modern convenience Żabki, będący konsekwencją realizowania przyjętej strategii. Sieć już teraz poszerza ofertę dań gotowych, do kupienia są choćby hot-dogi oraz burgery, także w wersjach wegetariańskich.

Żabka chce rozwijać sieć sklepów - ma ich 7 tys., w tym roku ma powstać co najmniej 1 tys. kolejnych. Do oferty dołącza segment cateringu dietetycznego, który jest jedną z najszybciej rozwijających się usług w sektorze convenience.

Przejęcie Maczfit to element procesu tworzenia Grupy Żabka. To również integracja rozwiązań e-commerce, które firma realizuje od kilku lat. Posiłki czy także kawę z Żabki można już zamawiać z ofertą dostawy do domu przez Uber Eats.

- Włączenie spółki Maczfit do Grupy Żabka to element naszej długofalowej strategii rozwoju w obszarze convenience, która zapewni nam skuteczne odpowiadanie na potrzeby milionów klientów. Nowa struktura organizacyjna, o której poinformowaliśmy na początku roku, pozwoli nam poszerzać zakres działalności o kolejne obszary biznesowe, m.in. takie jak catering dietetyczny, w ramach którego funkcjonuje Maczfit – mówi Tomasz Suchański, prezes Grupy Żabka.

- Oferta Maczfitu jest komplementarna wobec istniejącego ekosystemu Żabki opartego na modelu modern convenience, w którego DNA jest bliskość i wygoda oraz dopasowanie rozwiązań do oczekiwań klientów – mówi Tomasz Blicharski, wiceprezes, dyrektor zarządzający Żabka Future.

- Cieszymy się, że Grupa Żabka dostrzegła nasz potencjał i dzięki jej ekosystemowi będziemy mogli zaoferować nasze usługi jeszcze większej liczbie klientów. Już teraz jesteśmy liderem rynku cateringu dietetycznego w Polsce, decyzja Żabki sprawia, że w kolejnych latach nasz rozwój nabierze jeszcze szybszego tempa. Naszą misją jest wsparcie prozdrowotnych wyborów Polaków – Żabka jako firma promująca zrównoważony styl życia jest dla nas najlepszym partnerem – mówi Maciej Lubiak, prezes Maczfit.