- Zakład w Łowiczu potrzebuje wysokich nakładów na inwestycje, aby stał się jednym z najnowocześniejszych, tak jak to ma miejsce w przypadku innych zakładów, które należą do grupy – Krzysztof Pawiński, prezes grupy Maspex Wadowice. - Planowane inwestycje sprawią, że będziemy bardziej efektywni, elastyczni w reagowaniu na potrzeby i będziemy mieli odpowiednie moce produkcyjne i logistyczne. Planujemy też inwestycje w obszarze rozwoju bazy surowcowej, oczywiście z naciskiem na najbliższe otoczenie plantatorów.

Zakład w Łowiczu należy do Maspeksu od lipca bieżącego roku, kiedy grupa sfinalizowała transakcję zakupu wybranych aktywów firmy Agros Nova. Było to 17 przejęcie grupy, w tym ósme na rynku polskim i największe w jej historii. Obecnie w łowickiej fabryce powstają produkty pod takimi markami jak Łowicz, Kotlin i Krakus.

W Maspeksie zaznaczają, że inwestycje w nowoczesne linie technologiczne pozwolą jeszcze lepiej zaspokajać rosnące wymagania konsumentów oraz będą umożliwiały poszerzenie oferty. Nowe technologie są bardziej energooszczędne, co – jak wyjaśnia firma - będzie wpisywało się w jej politykę w zakresie dbałości o środowisko. Z kolei centrum logistyczne oraz dobra lokalizacja pozwolą jeszcze szybciej reagować na zamówienia partnerów handlowych spółki.

Po zrealizowaniu planowanych inwestycji zakład w Łowiczu będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów w tej części Europy. Obecnie Maspex posiada trzynaście zakładów i centrów logistycznych w Polsce i za granicą (Rumunia, Czechy, Węgry, Rosja) oraz siedem zakładów, w których prowadzony jest przerób surowców (Polska, Węgry, Rumunia). Łącznie grupa skupuje około 270 tysięcy ton owoców i warzyw rocznie i jej potrzeby w tym zakresie ciągle wzrastają.

Jak zaznacza Maspex, obok inwestycji produkcyjno-logistycznych będę prowadzone mocne działania marketingowe umacniające pozycję przejętych marek, w których firma widzi duży potencjał do dalszego rozwoju. Agros Nova z markami Łowicz, Krakus i Kotlin to lider w sprzedaży produktów dżemowych, gotowych sosów i koncentratów zup. Firma jest także jednym z czołowych producentów keczupów, koncentratów pomidorowych, zup gotowych, a także dań warzywno-mięsnych.