Bogumił-Łagowska: Badasz trzeźwość pracownika na zdalnym? Lepiej przyjdź z policją

Jeszcze przed kwietniowym wejściem w życie nowelizacji Kodeksu pracy pracodawca powinien uzgodnić z pracownikami i przyjąć nowy regulamin pracy, w którym ureguluje wszystkie ważne sprawy związane z pracą zdalną - mówi – magazynie Rzecz o Prawie Karolina Bogumił-Łagowska, radca prawny w kancelarii Trębicki Hołowińska.

Publikacja: 21.03.2023 14:02

Dotyczy to także zasad kontroli trzeźwości w czasie pracy zdalnej. Jeśli pracodawca ujmie to w nowym regulaminie, będzie mógł bez zapowiedzi kontrolować trzeźwość pracownika także w jego domu. – Jednak lepiej przeprowadzać taką czynność w asyście policji – radzi mec. Bogumił-Łagowska.

Czytaj więcej

Praca zdalna wyklucza badanie alkomatem

Rozmowa z adwokatem Marcinem Szymańskim z kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy, dotyczyła spraw frankowych. Gość Wojciecha Tumidalskiego spytany, dla kogo dziś korzystniejsze są takie ugody odparł, że dla banków to prawdopodobnie ostatni dzwonek na ugodę – i to oni dziś są stroną zainteresowaną takim rozwiązaniem sprawy.

– Orzecznictwo jest zdecydowanie po stronie konsumentów, nie przypuszczam, że coś by się w tym obszarze mogło zmienić. Mam wrażenie, że banki nie dostosowały jeszcze swych propozycji ugodowych do sytuacji, w jakiej są - ocenił.

Jak mówi adwokat, bankowe propozycje ugód jakie widział mogą być atrakcyjne dla osób, którym z jakichś względów bardzo śpieszy się by zakończyć spór z bankiem. – W sądzie konsument wygrałby dużo więcej – dodał.

Czytaj więcej

Zmora frankowiczów na wokandzie

Czytaj więcej

Frankowicze pozywają grupowo Skarb Państwa. Sąd podjął ważną decyzję
Prawo karne
Lex Tusk: co zawiera projekt łagodzący ustawę
Sądy i trybunały
Sędzia Radzik nie będzie już wiceprezesem Sądu Apelacyjnego w Warszawie
Sądy i trybunały
Jest wyrok TK ws. sporu kompetencyjnego pomiędzy prezydentem a Sądem Najwyższym
Prawnicy
Profesorowie prawa bronią b. promotora Dudy. "Brutalny atak ministra Czarnka"
ZUS
Od zwrotu składki zdrowotnej należy się… składka zdrowotna
Spadki i darowizny
Weszły w życie istotne zmiany w zachowkach