Bogumił-Łagowska: Badasz trzeźwość pracownika na zdalnym? Lepiej przyjdź z policją

Jeszcze przed kwietniowym wejściem w życie nowelizacji Kodeksu pracy pracodawca powinien uzgodnić z pracownikami i przyjąć nowy regulamin pracy, w którym ureguluje wszystkie ważne sprawy związane z pracą zdalną - mówi – magazynie Rzecz o Prawie Karolina Bogumił-Łagowska, radca prawny w kancelarii Trębicki Hołowińska.

Publikacja: 21.03.2023 14:02

Dotyczy to także zasad kontroli trzeźwości w czasie pracy zdalnej. Jeśli pracodawca ujmie to w nowym regulaminie, będzie mógł bez zapowiedzi kontrolować trzeźwość pracownika także w jego domu. – Jednak lepiej przeprowadzać taką czynność w asyście policji – radzi mec. Bogumił-Łagowska.

Rozmowa z adwokatem Marcinem Szymańskim z kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy, dotyczyła spraw frankowych. Gość Wojciecha Tumidalskiego spytany, dla kogo dziś korzystniejsze są takie ugody odparł, że dla banków to prawdopodobnie ostatni dzwonek na ugodę – i to oni dziś są stroną zainteresowaną takim rozwiązaniem sprawy.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Prawo karne
Morderstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obrońca podejrzanego: nie przyznał się
Ubezpieczenia i odszkodowania
Rekordowe odszkodowanie dla pacjenta. Miał operację kolana, wypisano go bez nogi
Prawo dla Ciebie
Jest decyzja SN ws. wytycznych PKW. Czy wstrząśnie wyborami?
Prawo karne
Mieszkanie Nawrockiego. Nieprawdziwe oświadczenia w akcie notarialnym – co na to prawo karne?
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem