Michał Wiśniewski w poniedziałek usłyszy wyrok. Grozi mu 10 lat więzienia

30 października ma zapaść wyrok w sprawie piosenkarza Michała Wiśniewskiego oskarżonego o zaciągnięcie 2,8 mln zł pożyczki w SKOK w Wołomin na podstawie nieprawdziwych danych o swoich dochodach. Lider Ich Troje wydał w tej sprawie oświadczenie.

Publikacja: 27.10.2023 12:04

Michał Wiśniewski w poniedziałek usłyszy wyrok. Grozi mu 10 lat więzienia

Foto: PAP/Marcin Gadomski

Proces toczy się w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga. 51-letniemu Wiśniewskiemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Niezwrócone miliony

Akt oskarżenia trafił do Sądu dwa lata temu. Jak informuje "Fakt", chodzi  o kredyt hipoteczny. SKOK Wołomin udzielił go na podstawie oświadczenia o dochodach, które,  jak twierdzi prokuratura, nie zawierało rzetelnych informacji. Zadłużenie nie zostało spłacone. 

Wiśniewski usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie. Jak twierdzi Radio Zet, w sprawę ma być zamieszana także jedna z byłych żon Wiśniewskiego, która poręczyła kredyt, składając również nierzetelne dokumenty o dochodach.

Czytaj więcej

Dramat piosenkarza. Michał Wiśniewski prześladowany przez psychofankę. „Zagraża życiu”

W 2021 r. Michał Wiśniewski potwierdził, że zaciągnął kredyt w SKOK Wołomin i opóźniał się ze spłatą rat.  Tłumaczył to utratą płynności finansowej - w styczniu 2019 roku sąd ogłosił jego upadłość konsumencką.  Prawnicy Wiśniewskiego wydali oświadczenie, w którym podkreślono, że "pojawienie się trudności nie było spowodowane celowym działaniem artysty".  

 Wiśniewski nie czuje się winny

Kilka lat wcześniej w jednym z wywiadów Wiśniewski przyznał się, że roztrwonił pieniądze zarobione, gdy zespół Ich Troje był u szczytu popularności. 

- To idzie oczywiście na głupoty, no bo na co możesz stracić takie pieniądze? Tu kupisz samochód, tu samolot, tam apartamenty w Tajlandii - mówił piosenkarz ujawniając jak wydał 35 mln zł. 

26 października odbyła się rozprawa dotycząca zarzutów o wyłudzenie pożyczki ze SKOK Wołomin. Prokurator zażądał dla oskarżonego kary 1,5 roku więzienia oraz grzywny w wysokości 22 500 zł. 

Adwokat Wiśniewskiego twierdził, że jego klient wziął pożyczkę, by zainwestować w jeden z klubów. Miał na to biznesplan.

Sam wokalista nie czuje się winny. 

- Wyrok ma zapaść w poniedziałek. Nie mam wpływu na to, jaki on będzie, nic nie mogę z tym zrobić. Poddam to na pewno do dyskusji publicznej, jak wszystko się zakończy, opublikuję dowody i nie pozostawię tego bez echa - powiedział dziennikarzom wokalista.

Proces toczy się w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga. 51-letniemu Wiśniewskiemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Niezwrócone miliony

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Praca, Emerytury i renty
Koniec 500+. Kiedy ostatnie wypłaty? 800+ na koncie już w grudniu?
Konsumenci
Nowy Sejm przyjął pierwszą ustawę. Dotyczy zakazu handlu w niedziele
W sądzie i w urzędzie
PESEL można już zastrzec. Jak to zrobić?
Prawo pracy
Szef może zablokować samowolną pracę po godzinach
Zdrowie
Ziobro na odchodne złożył wniosek do TK. Ma duże znaczenie dla lekarzy
Materiał Promocyjny
Razem dla Planety, czyli chemia dla zrównoważonej przyszłości