Michał Wiśniewski w poniedziałek usłyszy wyrok. Grozi mu 10 lat więzienia

30 października ma zapaść wyrok w sprawie piosenkarza Michała Wiśniewskiego oskarżonego o zaciągnięcie 2,8 mln zł pożyczki w SKOK w Wołomin na podstawie nieprawdziwych danych o swoich dochodach. Lider Ich Troje wydał w tej sprawie oświadczenie.

Publikacja: 27.10.2023 12:04

Michał Wiśniewski w poniedziałek usłyszy wyrok. Grozi mu 10 lat więzienia

Foto: PAP/Marcin Gadomski

Proces toczy się w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga. 51-letniemu Wiśniewskiemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Niezwrócone miliony

Akt oskarżenia trafił do Sądu dwa lata temu. Jak informuje "Fakt", chodzi  o kredyt hipoteczny. SKOK Wołomin udzielił go na podstawie oświadczenia o dochodach, które,  jak twierdzi prokuratura, nie zawierało rzetelnych informacji. Zadłużenie nie zostało spłacone. 

Wiśniewski usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie. Jak twierdzi Radio Zet, w sprawę ma być zamieszana także jedna z byłych żon Wiśniewskiego, która poręczyła kredyt, składając również nierzetelne dokumenty o dochodach.

Czytaj więcej

Dramat piosenkarza. Michał Wiśniewski prześladowany przez psychofankę. „Zagraża życiu”

W 2021 r. Michał Wiśniewski potwierdził, że zaciągnął kredyt w SKOK Wołomin i opóźniał się ze spłatą rat.  Tłumaczył to utratą płynności finansowej - w styczniu 2019 roku sąd ogłosił jego upadłość konsumencką.  Prawnicy Wiśniewskiego wydali oświadczenie, w którym podkreślono, że "pojawienie się trudności nie było spowodowane celowym działaniem artysty".  

 Wiśniewski nie czuje się winny

Kilka lat wcześniej w jednym z wywiadów Wiśniewski przyznał się, że roztrwonił pieniądze zarobione, gdy zespół Ich Troje był u szczytu popularności. 

- To idzie oczywiście na głupoty, no bo na co możesz stracić takie pieniądze? Tu kupisz samochód, tu samolot, tam apartamenty w Tajlandii - mówił piosenkarz ujawniając jak wydał 35 mln zł. 

26 października odbyła się rozprawa dotycząca zarzutów o wyłudzenie pożyczki ze SKOK Wołomin. Prokurator zażądał dla oskarżonego kary 1,5 roku więzienia oraz grzywny w wysokości 22 500 zł. 

Adwokat Wiśniewskiego twierdził, że jego klient wziął pożyczkę, by zainwestować w jeden z klubów. Miał na to biznesplan.

Sam wokalista nie czuje się winny. 

- Wyrok ma zapaść w poniedziałek. Nie mam wpływu na to, jaki on będzie, nic nie mogę z tym zrobić. Poddam to na pewno do dyskusji publicznej, jak wszystko się zakończy, opublikuję dowody i nie pozostawię tego bez echa - powiedział dziennikarzom wokalista.

Proces toczy się w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga. 51-letniemu Wiśniewskiemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Niezwrócone miliony

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
Zdrowie
Jak uzyskać pieniądze za błędy medyczne. Odpowiadamy na pytania
Nieruchomości
Większe odległości od działki sąsiada. Jakie zmiany się szykują
Za granicą
Wakacje 2024 z biurem podróży. Jakie mam prawa podczas wyjazdu wakacyjnego?
Nieruchomości
Jak wybudować domu do 70 m2? Jakie formalności, dokumenty, warunki zabudowy