Reklama

Dariusz Piontkowski: absurdalne oświadczenia dla rodziców

Minister edukacji Dariusz Piontkowski określił mianem absurdalnych oświadczenia dla rodziców, że ich dzieci są zdrowe. Podpisania takich oświadczeń wymagają niektóre szkoły.

Aktualizacja: 03.09.2020 12:51 Publikacja: 03.09.2020 12:39

Dariusz Piontkowski: absurdalne oświadczenia dla rodziców

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

mat

- Moim zdaniem jest to absurdalne oświadczenie. Skoro jest wyraźny zakaz przyprowadzania do szkoły dziecka chorego, to jak rozumiem, w domyśle każdego dziecko które jest przyprowadzane do szkoły jest zdrowe – stwierdził szef MEN.

Podczas czwartkowej konferencji Piontkowski podkreślił, że w wytycznych dla szkół przygotowanych przez MEN wspólnie z GIS i Ministerstwem Zdrowia nie ma obowiązku mierzenia temperatury uczniom. - Tego typu zalecenia powinny się pojawić w przypadku zwiększonego ryzyka epidemicznego. Jeżeli niektórzy dyrektorzy chcą mierzyć temperaturę to muszą brać pod uwagę możliwości organizacyjne – dodał.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Prawnicy
Zbigniew Ziobro krytykuje decyzję Andrzeja Dudy. Pisze o „notariuszu"
Sądy i trybunały
Porażka Waldemara Żurka. Kolegium sądu mówi „nie" odwołaniu prezesów
Praca, Emerytury i renty
Wiadomo, o ile mogą wzrosnąć emerytury w 2026 roku. Rząd przyjął rozporządzenie
Praca, Emerytury i renty
Wcześniejsze wypłaty i podwójne świadczenia. 800 plus w sierpniu
Nieruchomości
Wysokie kary za budowę szopy w ogrodzie. Ważna jest odległość od działki sąsiada
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama