Reklama

Posłowie UE wzywają do ratyfikacji Konwencji Stambulskiej ws. przemocy wobec kobiet

Około 62 mln kobiet w Europie miała doświadczyć przemocy fizycznej lub seksualnej, to co trzecia Europejka. Ponad połowa- 55 proc. kobiet doświadczyła molestowania seksualnego co najmniej raz od 15 roku życia.

Publikacja: 15.02.2023 18:22

Posłowie UE wzywają do ratyfikacji Konwencji Stambulskiej ws. przemocy wobec kobiet

Foto: Adobe Stock

To przedstawia z jak wielką skalą zagrożeń borykają się kobiety na terenie całej Unii Europejskiej. Mimo narastającego problemu, co ukazują ostatnie doniesienia z Hiszpanii - w grudniu 2022 roku z rąk swoich partnerów zginęło 11 kobiet. 

Z danych Organizacji Narodów Zjednoczonych wynika, że na świecie ponad połowa zamordowanych kobiet oraz dziewcząt zginęła z rąk swojego obecnego lub byłego partnera. Każdego dnia przez partnera lub członka własnej rodziny zostaje zabitych 137 kobiet na świecie. 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Szef opublikował zdjęcie „chorej” pracownicy na weselu. Ekspert: „Nie zastanowił się”
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Podatki
Inspektor pracy zamieni samozatrudnienie na etat - co wtedy z PIT, VAT i ZUS?
Sądy i trybunały
Piotr Prusinowski: W Sądzie Najwyższym pozostaje tylko zgasić światło
Sądy i trybunały
Minister Waldemar Żurek nie posłuchał kolegiów. Są kolejne dymisje w sądach
Reklama
Reklama