Minister Adam Niedzielski poinformował, iż w nauczaniu nie będzie zmian, tj. nauka stacjonarna dla uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz nauka zdalna dla uczniów klas starszych.

Jednocześnie szef MZ zapowiedział, że najbliższa decyzja w sprawie edukacji zostanie podjęta 14 lutego.

- Jeżeli w drugim tygodniu lutego będziemy wiedzieli, że puszczenie klas I-III nie przyczyniło się do zwiększenia wskaźnika zachorowalności, to będzie dawało przestrzeń do powrotu do szkół - stwierdził Niedzielski.

Podczas konferencji minister zapowiedział, że w drugim tygodniu lutego rząd powtórzy wśród nauczycieli klas I-III przesiewowe badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Przed powrotem dzieci z klas I-III do szkół 18 stycznia nauczycielom uczącym w tych klasach stworzono możliwość poddania się testowi na koronawirusa. Z możliwości tej skorzystało ok. 134 tys. osób. W tym ok. 2 proc. wszystkich przebadanych otrzymało pozytywny wynik testu. - Takie same badanie przeprowadzimy w drugim tygodniu lutego, by podjąć decyzję oparte na realnej wiedzy, jak rozprzestrzenia się koronawirus w sytuacji funkcjonowania szkoły - mówił minister zdrowia.

Czytaj także:

Obostrzenia po 1 lutego. Rząd przedstawia nowe przepisy