Potrzebny koordynator ds. przeciwdziałania bezdomności

- Konieczne jest stworzenie interdyscyplinarnej, międzyresortowej współpracy zarówno w zakresie przeciwdziałania, jak i zwalczania istniejącej już bezdomności – wskazywali członkowie Komisji Ekspertów ds. Przeciwdziałania Bezdomności, działającej przy RPO. – To przecież tematyka stanowiąca przedmiot zarówno polityki społecznej, jak i mieszkaniowej państwa – podkreślali.

Aktualizacja: 29.09.2016 14:25 Publikacja: 29.09.2016 13:59

Potrzebny koordynator ds. przeciwdziałania bezdomności

Foto: www.sxc.hu

Posiedzenie Komisji odbyło się 28 września. Głównym tematem spotkania była przyjęta dzień wcześniej uchwała Rady Ministrów dotycząca Narodowego Programu Mieszkaniowego. W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa: Stanisław Kudroń, i Andrzej Wojtczak, oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: Jolanta Łukasik i Iwona Rogozińska.

Uczestnicy spotkania szczególną uwagę poświęcili tym elementom Narodowego Programu Mieszkaniowego, których celem jest zwiększenie dostępu do mieszkań osób najuboższych a także zaspokojenie podstawowych potrzeb mieszkaniowych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym np. ze względu na niskie dochody lub szczególnie trudną sytuację życiową. Członkowie Komisji wskazywali, że aby to osiągnąć należałoby wprowadzić do systemu prawnego możliwość funkcjonowania takich instytucji jak np. społeczne agencje najmu czy mieszkania wspierane.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Opiekujesz się chorym rodzicem? Sprawdź, kiedy przysługuje zasiłek opiekuńczy
W sądzie i w urzędzie
Czy poświadczony notarialnie odpis wystarczy do wpisu w księdze? Wyrok trzech sędziów SN
Sądy i trybunały
Nieoczekiwana zmiana szefa Izby Sądu Najwyższego
Prawo karne
Czy Braun dopuścił się „kłamstwa oświęcimskiego"? Prawnicy nie mają wątpliwości
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama