Adwokat nowym przewodniczącym rady nadzorczej TVP

Mecenas Piotr Zemła pojawił się w środę w siedzibie publicznej telewizji podając się za nowego przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP. Kim jest prawnik wybrany do Rady Nadzorczej przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza?

Publikacja: 20.12.2023 14:41

Piotr Zemła

Piotr Zemła

Foto: rp.pl

Piotr Zemła to adwokat, członek Izby Adwokackiej w  Warszawie i wspólnik warszawskiej kancelarii prawnej Zemła Szymański Adwokaci.  Jest też sędzią Wyższego Sądu Dyscyplinarnego adwokatury.

Czytaj więcej

Wyłączono kanały TVP. W budynku stacji nowy "przewodniczący rady nadzorczej"

Mecenas Zemła w 2013 r. ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 2013-2020 był doktorantem w  Instytucie Prawa Karnego na tym wydzialeW latach 2018-2023 przewodniczył Sekcji Prawa i Postępowania Karnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w  Warszawie. Jak wynika z notki opublikowanej na stronie Kancelarii Zemła Szymański, przed rozpoczęciem własnej praktyki zdobywał doświadczenie w warszawskich kancelariach adwokackich,  na czele z kancelarią swojego patrona – adw. prof. dr. hab. Piotra Kruszyńskiego. 

Jakie sprawy prowadzi Piotr Zemła

Specjalizuje się w sprawach karnych, karnych skarbowych i przestępczości gospodarczej.  W notce czytamy, że "wielokrotnie świadczył pomoc prawną na rzecz osób oskarżanych o uczestnictwo w zorganizowanych grupach przestępczych, w tym o przestępstwa narkotykowe. Reprezentował również pokrzywdzonych –  w  tym podmioty gospodarcze". 

Mecenas Piotr Zemła wielokrotnie publikował na łamach „Rzeczpospolitej”. Współpracował też z inicjatywą Wolne Sądy broniąc sędziów w sprawach dyscyplinarnych.

Czytaj więcej

Piotr Zemła: Nikt nie wie lepiej niż prokurator
Nieruchomości
Odszkodowanie dla Agnes Trawny za ziemię na Mazurach. Będzie apelacja
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Sądy i trybunały
Wierzyciel powinien sprawdzić, czy dłużnik jeszcze żyje
Za granicą
Polacy niewpuszczeni na obchody wyzwolenia obozu w Ravensbrück
Sfera Budżetowa
Setki milionów dla TVP po cichu. Posłowie w Komisji Finansów Publicznych zdecydowali
Zawody prawnicze
Prokuratura Krajowa podjęła kolejne działania ws. Ewy Wrzosek