Kancelaria Kopeć Zaborowski (KKZ) to firma prawnicza o uznanej pozycji, ale stosunkowo młoda - powstała w 2015 r. Dość szybko zdobyła renomę jako kancelaria specjalizująca się w prawie karnym i prawie pracy. Znana jest także z wygranych procesów z zakresu ochrony dóbr osobistych i prawa prasowego. W rankingu "Rzeczpospolitej" udało jej się potwierdzić pozycję w tych obszarach. W jakościowej klasyfikacji Rekomendacje KKZ zdobyła laury lidera w aż dwóch dziedzinach: Media i telekomunikacja oraz Prawo karne dla biznesu. Co więcej, w klasyfikacji indywidualnej liderem obu dziedzin został partner zarządzający w tej kancelarii mec. Maciej Zaborowski. Czyli na podium w Rekomendacjach  KKZ lub jej prawnik stanęli w sumie cztery razy.

Ale to nie wszystko. W tym roku podczas gali rankingowej w Muzeum Polin KKZ odebrała nagrodę także w konkursie Kancelaria Pro Bono za pomoc potrzebującym.

Razem daje to pięć nagród dla zespołu Kancelarii Kopeć Zaborowski.

Gigant nie ustępuje

O jedno wyróżnienie więcej zdobyła prawdziwa nestorka rankingu, czyli Kancelaria Dentons. Jej partner zarządzający mec. Arkadiusz Krasnodębski kilkakrotnie stawał na podium podczas wtorkowej gali w Muzeum Polin. Najpierw jako szef najliczniejszego zespołu prawników w Polsce - warszawski oddział Dentons zatrudnia w sumie 227 osób z wykształceniem prawniczym. Drugi raz odebrał gratulacje za największą liczbę adwokatów i radców - Dentons ma ich aż 139. W tym miejscu przypomnijmy, że liczba prawników ogółem oraz liczba pracujących dla kancelarii adwokatów i radców to główne kryteria w wielkościowej klasyfikacji rankingu "Rzeczpospolitej". W przypadku Detons liczby te od lat rosną zapewniając kancelarii pierwsze miejsce na podium przed zespołami CMS, Domański Zakrzewski Palinka oraz Sołtysiński Kawecki & Ślęzak.

Kancelaria miała też powody do dumy po ogłoszeniu we wtorek zwycięzców "Rekomendacji". Została doceniona przez środowisko prawnicze i kapitułę jako najbardziej polecana w dwóch obszarach: Nieruchomości i Ochrona środowiska.

Największa polska kancelaria nie zapomniała o ludziach, którzy uciekli przed wojną za naszą wschodnią granicą. Dlatego Dentonsi znaleźli się w gronie dziewięciu kancelarii, które w tym roku wyróżniliśmy za pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Oprócz tego Dentons może się pochwalić brązowym medalem i miejscem na podium wśród kancelarii, które obsługiwały najważniejsze wielkie transakcje 2021 roku. Kancelaria ma swój udział w jednej z takich transakcji: tworzenie polskiego systemu wsparcia dla MSP oraz dużych przedsiębiorstw w związku z pandemią COVID-19. Dentons pomagała w obsłudze tej transakcji wraz z trzema innymi kancelariami: Allen & Overy, DLA Piper i White & Case.

Podliczmy: 6 wyróżnień. I dodajmy do tego ostatnie, specjalne za to, że kancelaria bierze udział w rankingu od pierwszej edycji w 2003 roku. Wówczas jeszcze pod starą nazwą: Salans.

W sumie Dentonsi zabrali z Muzeum Polin aż siedem wyróżnień.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

Pierwsi wśród najlepszych

Ale to nie jest rekord. Laur pierwszeństwa w tej akurat konkurencji przypadł w tym roku Kancelarii Maruta Wachta. Nie jest to gigantyczna kancelaria, choć zatrudnia już 74 prawników. Ma jednak z roku na rok coraz więcej rekomendacji środowiska prawniczego w kilku znaczących obszarach praktyki.

W tegorocznym wydaniu rankingu została najwyższej oceniona także przez kapitułę rankingowych "Rekomendacji" w czterech z 28 obszarów: Cyberbezpieczeństwo, Nowe technologie, Prawo zamówień publicznych i Ochrona danych osobowych. Co więcej - w trzech pierwszych dziedzinach zdobyła nagrody zarówno w klasyfikacji zespołowej, jak i indywidualnej, bo prawnikami - liderami zostali specjaliści z tej kancelarii: Małgorzata Kurowska, Marcin Maruta, Barłomiej Wachta. Oprócz tego prawnik kancelarii zdobył indywidualny tytuł lidera w obszarze Prawo autorskie i prawa pokrewne.

To daje razem osiem wyróżnień dla Kancelarii Maruta Wachta i miejsce pierwsze pod względem liczby nagród.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy.

Zobacz też:

Tak wyglądała gala Rankingu Kancelarii Prawniczych "Rzeczpospolitej"

Pełne wyniki XX Rankingu kancelarii prawniczych „Rzeczpospolitej”