Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 11.03.2020 02:00 Publikacja: 11.03.2020 02:00
Foto: Adobe Stock
Dwa lata po głośnym proteście w Sejmie niepełnosprawnych i ich opiekunów nadal panuje zamęt prawny, a sprawy o świadczenia dla tej grupy obywateli toczą się przed sądami powszechnymi i administracyjnymi. Grupowe skargi wpłynęły do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
W niedawnych wyrokach Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z 14 i 16 stycznia 2020 r. należałoby zatem upatrywać prób uporządkowania obecnej niejednoznacznej sytuacji prawnej.
Sędzia nie może być wyłączony od rozpoznania sprawy tylko dlatego, że został nominowany z rekomendacji organu n...
Sąd Najwyższy czeka rewolucja. Mniej izb, zmiana wyboru pierwszego prezesa czy okrojenie uprawnień prezydenta to...
Już niedługo absolwenci szkół średnich przystąpią do egzaminów maturalnych. Jakie warunki muszą spełnić, żeby zd...
W ramach deregulacji eksperci proponują, aby ZUS przejął obowiązki związane z rozliczaniem składek przez płatnik...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Nie trzy miesiące, ale jeden rok - tyle czasu będzie na złożenie oświadczenia przez rozwiedzionego małżonka o po...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas