Od kilku miesięcy kampanię prowadzi we Wrocławiu prof. Alicja Chybicka jako kandydatka PO, ale jej pozycja w ostatnich miesiącach systematycznie słabnie.

Szczególnie problematyczne okazało się głosowanie dotyczące aborcji na początku stycznia.  Chybicka nie brała udziału w głosowaniu nad projektem „Ratujmy Kobiety”, a później tłumaczyła, że jej głos jako posłanki opozycji i tak nie miałby żadnego znaczenia. To wtedy w PO głosy, że Chybicką należy zmienić, znacznie się wzmocniły. W marcu ubiegłego roku lokalne struktury PO rekomendowały jej kandydaturę.

Oficjalnie Bogdan Zdrojewski niemal całkowicie wykluczył start w wyborach na prezydenta miasta. Ale nie na tyle, by teraz zmiana decyzji była wykluczona. - Zostawiam sobie jednak jakąś maleńką furtkę. Nie mogę wykluczyć sytuacji, że przyzwoici kandydaci wycofają się nagle i Wrocław może paść łupem politycznych bandytów. Nie miałbym wówczas wyboru. Wrocław to dla mnie więcej niż miasto mojego zamieszkania. Szansa na taki scenariusz jest jednak znikoma – powiedział Onetowi.

Zdrojewski był prezydentem Wrocławia trzy kadencje, od 4 czerwca 1990 do 1 września 2001 roku