Reklama

Michał Szczerba kierował polsko-izraelską grupą. Odwołany po nagłym spotkaniu

Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej kierował Polsko-Izraelską Grupą Parlamentarną. Stanowisko przewodniczące stracił wczoraj po nagłym zwołaniu posiedzenia grupy.
Michał Szczerba kierował polsko-izraelską grupą. Odwołany po nagłym spotkaniu

Foto: rp.pl

O spotkaniu Kancelaria Sejmu poinformowała posłów opozycji o godzinie 17.30. W tym samym czasie spotkanie się rozpoczynało.

"O 17.30 opozycja otrzymuje SMS od wicemarszałek Mazurek o zwołaniu na 17.30 posiedzenia Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej w Sali Kolumnowej. Chwilę później, bez obecności na sali posłów opozycji, pada wniosek PiS o odwołanie przewodniczącego z PO!" - napisał na Twitterze Michał Szczerba.

Nowym przewodniczącym Polsko-Izraelskej Grupy Parlamentarnej został poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski.

"Nagle członkowie magicznie się rozmnożyli ze 64 do ponad 100. Chcą odwołać Michała Szczerbę z funkcji przewodniczącego. Nie zostałam dopuszczana do głosu. Kuriozum..." - skomentowała Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej.

Reklama
Reklama

"Czy po to PIS nagle zmienił szefa grupy bilateralnej Polska-Izrael w sejmie, żeby go zabrać z delegacją rządową?" - pytała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Zdaniem Beaty Mazurek głosowanie ws. zmiany przewodniczącego polsko-izraelskiej grupy bilateralnej zostało przeprowadzone zgodnie z regulaminem.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Rekordy sprzedaży i większy magazyn w Duchnicach
Polityka
Sondaż: Polacy nadal najbardziej ufają Karolowi Nawrockiemu. Ale jeden polityk go goni
Polityka
„Nie możemy być frajerami”. Exposé Radosława Sikorskiego w Sejmie
Polityka
Krzysztof Bosak do Radosława Sikorskiego: Wprowadził pan Sejm w błąd
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama