- Chwała Frontowi Narodowemu, niech żyje Zjednoczenie Narodowe - powiedziała Le Pen po głosowaniu, w którym 81 proc. członków FN opowiedziało się za zmianą nazwy (w głosowaniu wzięło udział 53 proc. członków partii).

Partia mimo zmiany nazwy zachowała swoje logo - to ukłon w stronę 48 proc. członków Frontu Narodowego, którzy w przeprowadzonym w ubiegłym roku sondażu opowiedzieli się przeciw zmianie nazwy przez partię. Logo to - jak przypomina thelocal.fr - nawiązuje do loga Włoskiego Ruchu Społecznego, partii postfaszystowskiej.    

Le Pen oświadczyła, ze zmiana nazwy "zamyka rozdział w historii ruchu narodowego, który otworzył się 45 lat temu, ale jest lepiej otworzyć nowy rozdział, który nie będzie mniej chwalebny".

Odnosząc się do zwycięstwa wyborczego i wejścia w skład rządu Włoch Ruchu Pięciu Gwiazd Le Pen oświadczyła, że Europa "budzi się" dodając, że koalicja Ruchu i Ligi jest "powodem do nadziei".  

Marine Le Pen, w ramach zrywania z radykalnymi poglądami swojego ojca doprowadziła do usunięcia go z partii za antysemickie wypowiedzi w ramach zmiany wizerunku ugrupowania.

W wyborach prezydenckich z 2017 roku Marine Le Pen przegrała w II turze z Emmanuelem Macronem zdobywając 34 proc. głosów (to rekordowy wynik kandydata Frontu Narodowego w wyborach prezydenckich).