Reklama

Majchrowski z Koalicją Obywatelską bierze Kraków

Jacek Majchrowski, najdłużej urzędujący prezydent w historii Krakowa, będzie miał okazję jeszcze bardziej wyśrubować swój rekord - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBS dla portalu lokalnapolityka.pl. Do zwycięstwa w jesiennych wyborach potrzebować będzie jednak drugiej tury.

Aktualizacja: 09.07.2018 16:11 Publikacja: 09.07.2018 15:47

Majchrowski z Koalicją Obywatelską bierze Kraków

Foto: Fotorzepa/ Piotr Guzik

qm

W sondażu, przeprowadzonym w dniach 4-5 lipca, nie uwzględniono kandydata Nowoczesnej Grzegorza Filipka, tylko założono wariant wspólnej listy KWW Majchrowskiego i Koalicji Obywatelskiej oraz obecnego prezydenta jako jedynego kandydata.

W sondażu IBS Majchrowskiego poparło 45,63 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazła się kandydatka Zjednoczonej Prawicy Małgorzata Wassemann, którą poparło 26,18 proc. ankietowanych.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Czy ktoś z Polski poleci do Waszyngtonu na spotkanie ws. Ukrainy? Jest komentarz
Polityka
Wojciech Konończuk: Donald Trump popełnia błąd, przyjmując, że Władimirowi Putinowi chodzi wyłącznie o terytorium Ukrainy
Polityka
Sondaż: Jak Polacy oceniają wykorzystanie środków z KPO?
Polityka
Przeproś albo płać. Będą surowe kary dla senatorów
Reklama
Reklama