W środę przedstawiciele Kremla potwierdzili, że Władimir Putin przybędzie do Austrii. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w rozmowie z Ria Novosti przekazał, że prezydent pojawi się na weselu przed zaplanowanym na dziś spotkaniem z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Z Putinem do Austrii przyjechał 10-osobowy chór Kozaków, który wystąpił na zabawie.

Oprócz przywódcy Rosji na ślubie pojawili się m.in. premier Austrii Sebastian Kurz i lider prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) wicekanclerz Heinz-Christan Strache.

53-letnia Kneissl poślubiła przedsiębiorcę Wolfganga Meilingera w winnicy w austriackim stanie Styria.

Czytaj także: Donald Trump: Głupcy patrzą na Rosję. Patrzcie na Chiny

Media na całym świecie obiegło zdjęcie rosyjskiego prezydenta, który tańczy ze świeżo poślubioną szefową austriackiej dyplomacji. Na weselu Putin przebywał około półtorej godziny. Jego przejazd z lotniska eskortowała austriacka policja.

Komentatorzy podkreślali, że zaproszenie dla Władimira Putina jest sprzeczne z nakładanymi przez Unię Europejską sankcjami na Rosję.

Po pojawieniu się na weselu Putin pojechał do Niemiec, gdzie spotkał się z Angelą Merkel. Przywódcy mieli omawiać kwestie międzynarodowych restrykcji oraz dwustronnej współpracy, m.in. w ramach Nord Stream 2.

 

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ