Według sondażu, wykonanego przez Ośrodek badawczy Dobra Opinia dla „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”, pierwszą turę wyborów w Krakowie wygrałby Jacek Majchrowski. Obecny prezydent miasta uzyskał poparcie 34,7 proc. badanych. Na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Wassermann. Na przewodniczącą komisji śledczej ds. Amber Gold swój głos zadeklarowało 33,1 proc. ankietowanych.

Trzecie miejsce w sondażu zajął były poseł Platformy Obywatelskiej i Ruchu Palikota Łukasz Gibała, na którego głos zadeklarował co piąty badany (20,8 proc.). Jednak co ciekawe, wygrałby on z Wassermann w drugiej turze, jeśli właśnie ta para by do niej przeszła. Na Gibałę zagłosowałoby 58,2 proc. ankietowanych, a na posłankę PiS - 41,8 proc.

Gibała wygrałby nie tylko z Wassermann, ale i z Jackiem Majchrowskim, przy czym tu wynik sondażowy jest bardzo zbliżony - na byłego posła Ruchu Palikota zagłosowałoby 50,6 proc. badanych, a na obecnego włodarza miasta - 49,4 proc.

Majchrowski ma jednak w "dogrywce" dużą przewagę nad Wassermann, czyli w starciu, które wydaje się najbardziej prawdopodobne, biorąc pod uwagę sondaż dotyczący pierwszego głosowania. Na aktualnego prezydenta głos zadeklarowało 58,3 proc. badanych, a na posłankę PiS - 41,7 proc.

 

Sondaż został zrealizowany przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia na reprezentatywnej próbie 500 dorosłych mieszkańców Krakowa w formule bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza. Przy szacowaniu poparcia dla kandydatów brano pod uwagę wskazania respondentów deklarujących udział w wyborach.