- Prawda jest taka że pan Patryk Jaki był zaangażowany w działanie środowisk antyszczepionkowych - podkreślił Tomczyk. 

W najnowszym spocie przypomniano wypowiedzi Patryka Jakiego dotyczące szczepień z konferencji prasowej w Sejmie sprzed laty. "Nie wolno zmuszać rodziców do szczepień strasząc epidemiami" - to jeden z cytatów z obecnego kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

 

W klipie wypowiada się też sam Rafał Trzaskowski. "W Warszawie jest kilkaset tysięcy dzieci. Nie ma zgody na igranie z ich bezpieczeństwem" - mówi na koniec kandydat Koalicji Obywatelskiej w Warszawie.

Na pytanie jaki związek mają poglądy Patryka Jakiego ws. szczepionek z wyborami samorządowymi w Warszawie, Tomczyk odparł, że w Warszawie mieszka ok. 400 tys. dzieci.

- Dzisiaj jeśli mówimy o obowiązku szczepień to mówimy o zdrowiu i bezpieczeństwie 400 tys. osób - dodał.

Tomczyk wypomniał też Jakiemu, że ten zmieniał już zdanie ws. in vitro i osób o innej orientacji seksualnej. - Pytam Jakiego: czy też jest wśród ludzi którzy uważają, że Ziemia jest płaska? - dodał wskazując, że takie pytanie jest zasadne wobec kogoś kto okazywał brak zaufania do ludzi nauki ws. szczepionek. 

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

- W USA jest grupa ludzi, którzy uważają, że wszyscy amerykańskie prezydenci to jaszczury - kpił Tomczyk.

Tomczyk podkreślił, że wyborcy powinni wiedzieć, że rywalem Trzaskowskiego jest człowiek, które "zmienia zdanie jak rękawiczki". - Może mieć inne zdanie przed kampanią i w jej trakcie - dodał.