Reklama
Rozwiń
Reklama

Irlandia wykreśli karanie za bluźnierstwo z konstytucji?

W piątek w Irlandii odbędzie się referendum, w którym Irlandczycy zdecydują, czy wykreślić z konstytucji przepis o karaniu za bluźnierstwo.

Aktualizacja: 25.10.2018 19:11 Publikacja: 25.10.2018 18:16

Irlandia wykreśli karanie za bluźnierstwo z konstytucji?

Foto: Krochmal [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

arb

Referendum odbędzie się tego samego dnia, co wybory prezydenta Irlandii. Dotyczyć będzie wykreślenie słowa "bluźnierczy" z artykułu 40 konstytucji. artykuł ten głosi, że wśród przestępstw, które powinny być karane zgodnie z prawem, powinny znaleźć się m.in. bluźniercze treści.

Jak zaznacza CNN mimo że przepis ten widnieje w konstytucji od 1937 roku, w Irlandii nigdy nie skazano nikogo za bluźnierstwo.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
Kijowski ekspert o planie Trumpa: Prowadzi do kapitulacji Ukrainy
Polityka
Amerykanie zostaną, aby chronić biznes z Putinem? Dlaczego doszło do sabotażu?
Polityka
Jak arystokracja Władimira Putina rządzi Rosją
Polityka
Turcja skazana na Erdogana. Makiawelistyczny plan na wieczne rządzenie
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Polityka
Czy 50 lat po śmierci Francisco Franco Hiszpania wróci do dziedzictwa dyktatora?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama