Wczoraj rozpoczęła się konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc Polska". W trakcie kilkudziesięciu sesji plenarnych i panelu specjalistycznych politycy PiS podsumowują 4 lata rządów i omawiają pomysły na przyszłość.

- Z całego serca dziękuję naszym wyborcom za poparcie w wyborach. Traktujemy to jako zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy dla Polski - zaczął swoje wystąpienie prezes Jarosław Kaczyński. 

Prezes PiS powiedział, że celem trwającej w Katowicach konwencji jest, "aby nasza praca jeszcze lepiej służyła Polsce i Polakom".

- Ze wszystkich stron słyszeliśmy, że „nie ma i nie będzie”. Dziś wiemy, że można wygrać i można zrobić wiele dla Polski - mówił Kaczyński. - Zaczynamy z dobrego punktu. Od nas zależy, czy będziemy mogli iść dalej - dodał.

Kaczyński zapowiedział, że to będzie program kontynuacji, ale pojawią się zmiany. - Żeby iść dalej potrzebujemy nowego programu, programu kontynuacji, ale też zmian tam, gdzie trzeba. Programu zapewniającego nam rozwój - mówił.

Czytaj także: 

Zbigniew Ziobro: Nie możemy pozwolić na seksualizację dzieci

Jarosław Gowin: Chcemy zawalczyć o wielkie miasta

- Dobra zmiana musi być kontynuowana. Musi trwać dobry czas Polski i Polaków. W trakcie tej konferencji musimy myśleć także o dalszej perspektywie, nie tylko na najbliższe 4 lata, bo tylko wtedy można odnosić sukcesy - powiedział prezes PiS.

- Polska jest wartością nie tylko dla Europy ale również dla świata opartego o wartości oparte o chrześcijaństwo. Polska jest wyspą wolności - dodał.

- Musimy odrzucić wielką ofensywę zła. Musimy wygrać - kontynuował. Po tych słowach uczestnicy konwencji wstali z miejsc i skandowali "Jarosław, Jarosław!"

W Katowicach oprócz prezesa PiS wystąpią ą również Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin oraz premier Mateusz Morawiecki i Beata Szydło.