Zandberg: 500 plus trzeba będzie zrewaloryzować

Program 500 plus należy utrzymać, a wypłacone w jego ramach świadczenia zrewaloryzować - uważa Adrian Zandberg. - Tak jak wszystkie świadczenia społeczne są powiązane z kosztami życia, z cenami, to to samo powinno dotyczyć także 500 plus - powiedział polityk partii Razem.

Aktualizacja: 09.07.2019 09:08 Publikacja: 09.07.2019 09:00

Zandberg: 500 plus trzeba będzie zrewaloryzować

Foto: Fotorzepa/ Jakub Mikulski

qm

- My jesteśmy od 2015 roku zwolennikami powszechnego świadczenia. Byliśmy jedyną partią opozycyjną, która to jasno mówiła. Natomiast to, co trzeba będzie zrobić i to całkiem niedługo, to trzeba je będzie zrewaloryzować - mówił Zandberg w TVP Info. Zauważył, że przez cztery lata od wprowadzenia programu wzrosły koszty życia i ceny, więc rewaloryzacja powinna objąć także 500 plus, tak jak inne świadczenia społeczne.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Kampania w cieniu wojny na Wschodzie
Polityka
Dyrektor NASK: Afera z reklamami atakującymi konkurentów Rafała Trzaskowskiego to może być prowokacja
Polityka
„Ukraść wybory, dokonać ogromnej manipulacji”. Jarosław Kaczyński mówi o nadużyciach w kampanii
Polityka
Afera ze spotami wyborczymi. Prezydent Andrzej Duda chce informacji od ABW
Polityka
Wieczór i poranek wyborczy „Rzeczpospolitej” w rp.pl